Компанії вже почали проводити експерименти
У світі вирішили провести експеримент зі скорочення робочого тижня до чотирьох днів, після чого поділилися з світом своїми "плюсами" і "мінусами" даної системи. Про це повідомляє Styler.
Так, компанії вирішили підтримати рішення Міжнародної організації праці, яка запропонувала скоротити робочий тиждень до чотирьох днів.
До "плюсів" даної системи відноситься більша кількість "вільного" часу. Також це позитивно позначиться на здоров'ї й на продуктивності праці. Більше того – це позитивно позначиться на екологічній ситуації, оскільки буде менше шкідливих викидів.
Не менш значними здаються і "мінуси" цієї системи. Приміром, вона буде доцільна, якщо пенсійний вік буде збільшено до 70-75 років. Також це може бути чревате збільшенням кількість НП.
Не менш небезпечною виглядає ситуація, пов'язана з "переробками", що призведе до додаткової перевтоми людини. І найнеприємніший момент – робочий день повинен бути збільшений до 10 годин.
У той же час члени правління компаній, які взяли участь в експерименті, позитивно висловилися про таке рішення.
"Менеджери кажуть, що співробітники стали більш креативні, покращилася відвідуваність, вони перестали спізнюватися, йти з роботи раніше або затримуватися на обіді. Безпосередньо продуктивність їх праці не змінилася, незважаючи на те, що замість п'яти днів вони працювали чотири", - сказав професор по роботі з людськими ресурсами в Оклендському технологічному університеті Джаред Хаар.
Схожу думку висловила й голова економічного напряму в Федерації британських профспілок Кейт Белл. За словами жінки, подібна організація робочого часу дозволяє "не розриватися" між роботою та особистим життям, а також "може поліпшити гендерна рівність".
Нагадаємо, з 2019 року, окрім соціально-політичних проблем в Україні може початися криза на ринку праці.
Раніше ми писали, що у Мінсоцполітики повідомили про зниження безробіття.