ua en ru

Правила видачі безкоштовних ліків різко зміняться: чого чекати

Правила видачі безкоштовних ліків різко зміняться: чого чекати Фото: Послуги лікаря в Україні (колаж РБК-Україна)

Змінюються правила отримання рецептів за програмою "Доступні ліки"

Декларації із сімейними лікарями підписали вже більше 25 мільйонів українців. Тим часом, починаючи з 1 квітня, змінюється принцип фінансування програми "Доступні ліки", за якою пацієнт отримує ліки в аптеках за рецептом безкоштовно або із невеликою доплатою. Про це на апаратній нараді у Фастові заявив Василь Курліковський, головний лікар місцевого медичного закладу.

З 1 квітня Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде укладали договори напряму з аптеками і відшкодовуватиме їм кошти за виписані рецепти. Електронний рецепт впроваджується активніше. В тому числі він буде поширюватися на програму "Доступні ліки".

За словами лікаря, з 1 квітня люди, які не укладуть декларації зі своїми сімейними лікарями або терапевтами, не зможуть отримати електронний рецепт, бо що НСЗУ відшкодовуватиме аптекам гроші тільки за електронні рецепти, а паперовий безкоштовний рецепт в аптеках вже не буде прийматися.

Правила видачі безкоштовних ліків різко зміняться: чого чекатиФото: Електронний рецепт не можна буде отримати без підписаної декларації з сімейним лікарем (УНІАН)

Ці інформацію Styler також підтверджують у МОЗ України. За словами експертів, впровадження електронного рецепта сприятиме більшій прозорості і чесності виписки рецептів, контролюватиме як потреби у ліках, так і забезпеченість ними.

В той же час, починаючи з 1 квітня 2019 року, всі електронні рецепти будуть давати можливість отримати безкоштовно ліки в будь-якій аптеці України без прив’язки до прописки або до території взагалі. Національна служба здоров'я в будь-якому випадку сплатить аптеці за ці ліки, де б пацієнт їх не купував, каже голова НСЗУ Олег Петренко.

Також стало відомо, які послуги лікаря в Україні скоро стануть безкоштовними.

Відео: Чи можна економити на покупці ліків? (video.rbc.ua)