ru ua

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні Фото: День Гідності і Свободи 2018 (РБК-Україна)

До річниці Майдану по всій країні проходять пам'ятні заходи

21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Саме цього дня 2004 року почалася Помаранчева революція, а у 2013-му – Революція Гідності.

Серія заходів, присвячених пам'ятному дню, почалася з молебню на алеї Героїв Небесної сотні в центрі Києва.

Поминальний молебень розпочався 10.00 і продовжився покладанням квітів біля меморіалу загиблим Героям.

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної СотніФото: Кияни несуть квіти до меморіалу Небесної Сотні (РБК-Україна)

У заході також взяв участь президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною.

"Президентська пара встановила лампадки до Хреста на місці загибелі Героїв Небесної Сотні і вшанували їхню пам'ять", - повідомляють на офіційному сайті глави держави.

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної СотніФото: У заході також взяв участь президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною (president.gov.ua)

Крім того, на цю дату заплановані урочисті й пам'ятні заходи по всій країні.

Також став відомий графік пам'ятних заходів до цього дня в Києві.

День Гідності і Свободи: історія пам'ятної дати

День Гідності і Свободи, річницю початку Євромайдану, в Україні відзначають вже п'ятий рік поспіль.

Відео: День Гідності та Свободи (video.rbc.ua)

До речі, свято як День свободи відзначали в Україні з 2005-го по 2011 рік.

Але пізніше, під час президентства Януковича, його святкування фактично звели нанівець і об'єднали з Днем Соборності 22 січня, але після революційних подій 2013-2014 року офіційний статус свята відновили.

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної СотніФото: Українці вшановують пам'ять загиблих на Майдані (РБК-Україна)

21 листопада було встановлено державним святом указом президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року.

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної СотніФото: У цей день заплановані урочисті й пам'ятні заходи по всій країні (РБК-Україна)

На Майдан у 2013 році люди вийшли після припинення урядом процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

День Гідності і Свободи: у Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної СотніФото: Кияни несуть квіти до меморіалу Небесної Сотні (РБК-Україна)

21 листопада 2013 року було покладено початок революційних подій, в ході яких бандитська влада Януковича була повалена, а тепер вже екс-президент втік до Росії.

Фото: Пам'ять загиблих на Майдані повинна бути увічнена в історії країни, вважають учасники Революції Гідності (РБК-Україна)

Повалення корумпованого режиму далося високою ціною: на Майдані загинули протестуючі. Їх пам'ять повинна бути увічнена в історії країни, вважають учасники Майдану, експерти та активісти.

21 листопада – це день, який почав змінювати Україну, упевнений Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам'яті.

"На мою думку, цей день зупинив дрейф України в тоталітарне радянське минуле. Події 2013-2014 років важливі не тільки для історії України, але і для історії всього європейського регіону", - сказав Володимир В'ятрович під час прес-конференції в кризовому Українському медіа-центрі напередодні пам'ятних заходів.

Фото: "Події 2013-2014 років важливі не тільки для історії України, але і для історії всього європейського регіону" - Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

Він підкреслив: зараз дуже важливим є створення приміщення музею та меморіалу Героїв Небесної Сотні як одного з найважливіших інструментів збереження пам'яті про події Майдану.

Український інститут національної пам'яті вже кілька років реалізує проект по збереженню пам'яті про Революцію Гідності "Усна історія Майдану", в рамках якої вже записано 1200 інтерв'ю, опубліковано чотири книги спогадів очевидців, нагадав він.

Раніше ми писали про відважного військовослужбовця ООС, історія якого зворушила українців.

До речі, українські військові похвалилися псом, який з гідністю несе службу в лавах ЗСУ.

Відео: Події Майдану відтворили у віртуальній реальності (video.rbc.ua)