ua en ru

Це наша вина: розкрили вражаючі корупційні схеми на митниці

Це наша вина: розкрили вражаючі корупційні схеми на митниці Фото: Корупція на українській митниці (колаж РБК-Україна)

Під час дії мораторію лісу з України вивозили більше, ніж коли мораторій не діяв, каже науковець Богдан Проць

Багато років поспіль ліс нелегально вивозять з України в Європу. Проте відомий український вчений, кандидат біологічних наук Богдан Проць підкреслює, що у вивезенні лісу винна перш за все саме Україна, а не попит на нашу деревину у ЄС. Про це він розповів у ексклюзивному коментарі для Styler.

"Як відомо, в Україні на вивіз лісу був накладений мораторій. Але навіть під час дії мораторію лісу вивозили більше, ніж коли мораторій не діяв! Ліс підвозять до кордону, а там ми маємо митницю, яка це все пропускає", - каже науковець.

"Скільки було випадків, коли представники громадських організацій приїздили на місце й питали: "Ось стоять вагони, що це таке?" Підходив офіцер СБУ або інших служб і казав: "Дякуємо, що повідомили". А наступного ранку половина поїзда (десятки вагонів) чи часом кілька таких поїздів із деревиною вже не було, бо їх вночі перевели в інше місце, або терміново вивезли за кордон”, - додає він.

Це наша вина: розкрили вражаючі корупційні схеми на митниціФото: “Корупція не подолана в лісовому секторі та на митниці, тому ліс і далі вивозять” - Богдан Проць (pixabay.com)

За його словами, такі випадки трапляються постійно. Зараз - вже у меншій мірі, але рік чи два тому такі випадки мали місце буквально масово.

Тому, вважає Проць, саме корупція в Україні є причиною таких проблем, а не запит Європи.

"Навіть якщо з боку Європи є запит на нелегальний вивіз деревини, то можна ж закрити кордон, не давати вивозити. Це завдання саме України. Найперше треба дати раду з корупцією. Проте ми бачимо, що корупція не подолана в лісовому секторі, корупція не подолана на митниці, в інших галузях. Це наша вина, і ні в якому разі не Євросоюзу. Євросоюз постійно закликає Україну рішучіше боротися із корупцією", - зауважує науковець.

Зараз масштаби вивозу лісу в Україні менші. Проте експерт пояснює це тим, що українські політики і топ-чиновники перебувають в очікуванні виборів – президентських та парламентських, і розводити зайвий шум навколо нелегального вивозу лісу просто нікому з них не потрібно.

Нагадаємо, раніше розповіли про страшні екологічні наслідки від вирубки дерев в Україні.

Також у мережі показали, як вирубують ліс в Києві та Київській області.