ua en ru

"Це неприпустимо": В'ятрович прокоментував скандальний ролик українського телеканалу до 9 травня

"Це неприпустимо": В'ятрович прокоментував скандальний ролик українського телеканалу до 9 травня Фото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна, Віталій Носач)

Керівник Інституту національної пам'яті висловився про спекуляції політиків навколо історичних тем

Телеканал "Інтер" знову потрапив у скандал, коли у мережу виклали коротке відео із запису концерту, під час якого ведучі 9 травня виголосять промову про "фашизм" в Україні.

Styler попросив прокоментувати це скандальне відео керівника Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. За його словами, треба в першу чергу говорити про пам'ять та примирення, а не придумувати історії про те, нібито якісь вулиці в Києві названі на честь вбивць.

"Це відео - приклад відвертої цинічної пропаганди зразка СРСР. Це знущання над днем пам'яті. Війна – це страшна трагедія, а герої Другої світової війни загинули за те, аби у нас був мир. Спекулювати на цій темі – це просто неприпустимо", - прокоментував керівник Інституту національної пам'яті.

І справді - слова ведучих концерту шокували багатьох.

"Сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами "фашистських" злочинців, а їх портрети безкарно проносили у факельній ході по нашій столиці, де кожен метр политий кров'ю наших співвітчизників ", – сказали ведучі.

У коментарі для Styler Володимир В'ятрович підкреслив, що вже говорив телефоном з Андрієм Доманським - одним із ведучих цього концерту.

"Я кілька хвилин тому говорив із Андрієм Доманським. Поцікавився у нього, які ж саме вулиці в Києві були названі іменами злочинців, про що саме він говорив на записі цієї програми. Андрій мені сказав, що не пам'ятає, щоб таке говорив", - поділився В'ятрович.

"Це неприпустимо": В'ятрович прокоментував скандальний ролик українського телеканалу до 9 травняФото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна, Віталій Носач)

Володимир В'ятрович нагадує: реакція правоохоронних органів на будь-які порушення закону має бути блискавичною, і всі намагання розпалювати ворожнечу між українцями мають жорстко присікатися. Зокрема, треба зробити все, щоб не допустити провокацій і зіткнень 9 травня.

Також широкого розголосу набула ситуація, коли 1 травня у Дніпрі поліція затримала 79-річну жінку із георгіївською стрічкою. Тоді звучали думки про те, зо затримувати настільки літню людину – не гуманно.

Проте слід пам’ятати, що георгіївська стрічка в Україні заборонена законом, який мають дотримуватися всі.

"Закон – один для всіх. І старенька бабуся – така сама громадянка України, як і всі інші. Звісно, загроза – не в бабусі, а в політиках, які спекулюють на цьому питанні, постійно розкручують тему про нібито ворожнечу між українцями і імітують розкол в державі. Це підігрування Росії, яка каже, що у нас "утискають літніх інакомислячих", і яка завжди готова їх захищати. Насправді будь-які тези про те, що у нас країна розколота – це лише цинічна спекуляція політиків. Якби вони не розкручували цю тему, ні про який розкол не йшлося б взагалі", - прокоментував Володимир Вятрович.

Насправді кількість людей, які дотримуються прорадянських поглядів і мають бажання демонструвати символи СРСР і Росії - країни агресора, в Україні зовсім невелика, каже він.

"Найголовніша і найбільш небезпечна загроза полягає в популізмі політиків. В цинічних спекуляціях, які ці політики все ніяк не припиняють. А закон – один для всіх. Це найпростіший рецепт щодо того, як діяти в Україні: треба просто дотримуватись законів", - додав він.

Нагадаємо, раніше 99-річний ветеран війни, у якого онук загинув у зоні АТО, розповів, як перемогти Росію.