ua en ru

Це дуже небезпечно: Комаровський розвінчав міф про популярні препарати

Це дуже небезпечно: Комаровський розвінчав міф про популярні препарати Доктор Комаровський (фото: РБК-Україна)

Доктор Комаровський пояснив батькам, коли можна вживати такі препарати

Доктор Комаровський розповів українцям про те, які негативні наслідки може спричинити вживання гомеопатичних препаратів. Він зазначив, що гомеопатія відноситься до видів альтернативної медицини, яка з'явилася ще в 18-му столітті.

При попаданні в організм хворого разом з водою гомеопатичні препарати починають діяти, але так як концентрація лікувальних властивостей занадто мала, то ефект від цих ліків майже такий же, як і від лікування плацебо. У самих препаратах, які в основному складаються з цукру і води, ніякої особливої шкоди немає, і щоб завдати шкоди організму, потрібно з'їсти занадто багато таких таблеток.

Але вживання гомеопатичних препаратів несе іншу загрозу – це затягування часу при небезпечних патологіях, які вимагають обов'язкового серйозного лікування та кваліфікованого спостереження.

Відомо, що багато батьків готові давати дітям гомеопатичні препарати під час серйозних захворювань замість звичайних ліків і це часто призводить до ускладнень.

Це дуже небезпечно: Комаровський розвінчав міф про популярні препарати

Гомеопатія (collegeofpracticalhomeopathy.co.uk)

Однак Євген Комаровський пояснює, що дітям таке лікування подобається набагато більше ніж інгаляції або обтирання. Прийом маленьких солодких таблеточек їм більш приємний, ніж гіркі таблетки або болючі уколи.

Також він зазначає, що в ефекті плацебо від гомеопатичних засобів немає нічого поганого. Батьки обов'язково хочуть щось зробити, щоб полегшити стан дитини під час невеликого нездужання, коли ніяких серйозних загроз здоров'ю немає.

В таких випадках замість непотрібних звичайних ліків і для заспокоєння дорослих лікар може призначити абсолютно нешкідливі гомеопатичні препарати. Організм дитини міг би сам впоратися і без них, але в даному випадку це – активна діяльність на те, щоб допомогти малюкові.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Комаровський розповів про небезпеки вологих серветок.

А також розповідали про те, що Комаровський різко висловився про вакцинації.