ua en ru

Демократія коштує нам тисячі життів: Комаровський різко висловився про вакцинацію

Демократія коштує нам тисячі життів: Комаровський різко висловився про вакцинацію Фото: колаж РБК-Україна

Комаровський розповів, що від початку року на кір захворіли близько 20 тисяч українців

Доктор Комаровський висловився за вакцинацію українців від кору і грипу. У Дніпрі відомий педіатр, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії і телеведучий на прес-конференції звернувся до батьків і наголосив, що їх діти найпотрібніші саме їм, і що за здоров'я дитини насамперед відповідальні самі батьки. Відповідне відео опубліковане на YouTube-каналі ресурсу "Інформатор".

Експерт прокоментував аномально високу захворюваністю на кір у дітей цьому році в Україні. Він заявив, що можливість впливати на здоров'я дітей у самих батьків набагато більша, ніж у педіатрів та всіляких фондів.

Комаровський зазначив, що сучасні вакцини набагато ефективніші за старі, які "навіть поряд не стоять" з нинішніми.

При тому, що в 1982 році, коли він навчався на 5-му курсі медінституту, то на курсі дитячих інфекційних хвороб йому не могли показати пацієнта з кором.

На переконання відомого педіатра, сьогодні дуже важливі вакцинальна кампанія і позиція ЗМІ, яка не змінювалася до тих пір, коли людии не почали вмирати через кір.

Демократія коштує нам тисячі життів: Комаровський різко висловився про вакцинацію

Ілюстративне фото: кір (з відкритих джерел)

"Тому потрібно перестати жаліти наших глядачів, потрібно чергувати в інфекційних лікарнях і показувати, які страждання відчувають діти з кором, тому що багато вважають, що це якась легка болячечка, яка зараз пройде", - сказав Комаровський.

Він розповів, що до появи антибіотиків від кору помирало 1-2 % дітей, після появи - 1-2 на тисячу.

"Цифри все одно страшні, тому потрібно перестати гратися в демократію, потрібно захищати дітей... Ось ця демократія коштує нам тисячі життів", - наголосив Комаровський.

Також він висловив переконання, що не можуть люди знати або вирішувати професійні питання - і таким чином легковажно відмахуватися від вакцинації дітей, що може призвести до дуже плачевних наслідків.

Він також вказав на "абсолютно принизливе і злиденне становище" в якому опинилися лікарі, тому що неможливо уявити, щоб лікар де-небуть в цивілізованій країні продав довідку про вакцинацію.

"Найсумніше, як мені здається, що ми просто вимиваємо інтелектуальний потенціал країни", - додав він.

Також Комаровський висловився за введення страхування від ускладнення вакцинації.

Говорячи про грип, педіатр зізнався, що з 2000 року прищеплюється європейськими вакцинами, і з тих пір не хворіє.

Доктор Комаровський заявив, що в його клініці не приймають пацієнтів, які не хочуть щеплюватися.

"Хто не щеплена від грипу, той не може бути пацієнтом доктора Комаровського. Вибачте", - сказав він.

Також успішний лікар нагадав, що найнебезпечніший грип для людей старше 60 років.

Відео: YouTube / informator.ua

Нагадаємо, рівень захворюваності на кір досяг в Україні величезних масштабів. Основна причина – низький відсоток вакцинованих дітей. Часто батьки купують довідки про вакцинацію, але це не вберігає їх дітей від небезпечних для життя хвороб. З цього приводу Моз звернувся до батьків, які роблять фальшиві довідки про вакцинації.

Як повідомлялося раніше, нещодавно Комаровський розповів, що потрібно знати про кишковому грип і як з ним боротися.

Також ми писали про те, що Євген Комаровський розповів, яка курятина безпечніше. За його словами, більшість людей уникають магазинного курячого м'яса, оскільки птицю можуть годувати антибіотиками, що призведе до стійкості до ліків, знизивши їх ефективність.