ua en ru

Є проста заміна: Комаровський розповів про небезпеку вологих серветок

Є проста заміна: Комаровський розповів про небезпеку вологих серветок Комаровський розповів про шкідливість вологих серветок (фото: wenlc.com)

Доктор Комаровський порадив, чим можна замінити вологі серветки

Доктор Євген Комаровський, який раніше докладно розповів про те, як убезпечити квартиру для маленької дитини, попередив, чим шкідливі вологі серветки, і як їх краще замінити. Про це він написав у своєму Instagram.

За словами педіатра, вологі серветки, які батьки використовують при догляді за дитиною, не повинні містити такі речовини:

  • В серветках не повинно бути спирту, оскільки він сушить ніжну дитячу шкіру.
  • Антибактеріальних компонентів, оскільки вони перешкоджають адаптації малюка до природного бактеріального фону та формування імунітету до інфекцій.
  • Поверхнево-активних речовин (ПАРів), що руйнують природний ліпідний бар'єр, який захищає шкіру. Вони знищують не тільки патогенну, але і корисну мікрофлору.
  • Хімічних добавок - вони загострюють хворобливі симптоми при дерматиті, і тому потенційно небезпечні.
  • Рослинних компонентів. Шкіра малюка цілком може обійтися без ромашки, гамамелісу та іншого полину. Епідерміс немовляти на 30-40% тонше, ніж у дорослого. Рослини запросто можуть спровокувати алергічну відповідь організму.

Є проста заміна: Комаровський розповів про небезпеку вологих серветок

Комаровський розповів про шкідливість вологих серветок (фото: wenlc.com)

На думку Комаровського, найкраще для догляду за дитиною підійде звичайна вода. Якщо ж води немає під рукою, варто скористатися вологими серветками на водній основі.

До речі, раніше доктор Комаровський розповів, як уникнути появи бородавок у дітей.

Також ми повідомляли, що Уляна Супрун розвінчала ще один міф, який стосується гормону дофаміну - його називають також гормоном щастя, гормоном любові і мотивації.