Події 2017 року, що сколихнули Україну
Вірус Petya, безвізовий режим з ЄС, прем'єра фільму "Кіборги", що вже став знаменитим, Євробачення 2017 - далеко не повний список найяскравіших подій, які відбулися в Україні к 2017 році, який вже минув.
Редакція Styler зібрала для вас найцікавіші події року. Звичайно, важливих для всієї країни подій було набагато більше! Таких, наприклад, як перші вибори ВІДГ, прийняття медреформи або випуск нової зброї українського виробництва. Зупинимося на найгучніших!
В Україні на три роки заблокували російські ресурси Mail.ru, Вконтакте, Однокласники, Яндекс та інші сайти. Таке рішення Ради національної безпеки і оборони 15 травня підписав президент України Петро Порошенко.
Фото: Скріншот поста (Twitter.com-Artem Zeleny)
В указі перераховуються санкції проти російських розробників антивірусів Kaspersky Lab, Dr. Web, усіх ресурсів "Яндекса", включаючи "Кинопоиск", розробників програмного забезпечення ABBYY і 1С, "Вконтакте", Mail.ru і "Однокласників".
Фото: Скріншот поста (Twitter.com - Yaryna Ukraine)
Користувачі соцмереж активно коментували указ Порошенко. На тему заборони російських соцмереж в Україні вже з'явилося безліч фотожаб.
Фото: Скріншот поста (Twitter.com - Spirik)
Українці дуже довго чекали безвіз, і навіть не вірили, що його дія почнеться саме у 2017 році. Але 17 травня 2017 року у Страсбурзі відбулася урочиста церемонія підписання угоди про безвіз.
Безвізовий режим почав діяти 11 червня. Це стало справжнім святом для багатьох українців, і тепер безвізовий режим з ЄС - це відкриті можливості для подорожі і пізнання світу в будь-який момент.
Фото: Довгоочікуваний безвіз! (facebook.com/babaandkit)
Ходили чутки про те, що для виїзду за кордон потрібно пред'являти безліч документів, один з яких - довідка з роботи (довідка про доходи). Пізніше ці чутки не справдилися.
Як повідомляють туристи й прикордонники, українців при перетині кордону у більшості випадків просять показати тільки біометричний закордонний паспорт.
Повідомляється, що за останні півроку безвізовим режимом з ЄС скористалися понад 350 тис. українців.
А 31 грудня 2017 року українці отримали ще один “подарунок під ялинку": цього дня почав діяти безвізовий режим з ОАЕ.
Пісенний конкурс Євробачення 2017 - 62-й конкурс, який проходив у Києві з 7 по 13 травня 2017 (конкурсні дні 9, 11 і 13 травня). У конкурсі взяли участь представники 42 країн.
Переможцем став Сальвадор Собрал з Португалії з піснею "Amar Pelos Dois", який набрав 758 балів. Таким чином, наступне Євробачення 2018 пройде в Португалії.
"Можуть, якщо захочуть", - так коментували користувачі соцмереж те, як Україна впоралася з проведенням в Києві самого престижного європейського пісенного конкурсу "Євробачення".
Звичайно, без помилок не обійшлося, але в цілому, більшість іноземних гостей були задоволені, а в провідних світових ЗМІ напередодні конкурсу стали з'являтися статті про те, "які місця в Україні відвідати, якщо ви збираєтеся поїхати на Євробачення в столицю Київ". І багато туристів повернуться до нас знову!
"Кількість машин на литовських номерах в Україні перевищила населення Литви", - жартував Квартал-95 в 2017 році. І не даремно: Україну буквально заполонили авто на єврономерах", які в гароді прозвали "евробляхами".
Звичайно, "евробляхи" були в Україні й раніше, але в 2017 році їх просто неможливо було не помітити: власники машин на єврономерах влаштовували мітинги, поліція кілька разів показово штрафувала власників "евроблях" на величезні суми, а в уряді з'явилося кілька законопроектів про нову систему "розмитнення".
Розмитнити іномарку в Україні коштує непомірно дорого, а нерозмитнена машина підкуповує низькою вартістю: деколи хорошу іномарку на литовському або естонському автобазарі можна купити за 2-2,5 тис євро!
Через це "євробляхи" масово ринули в Україну. Якщо раніше найчастіше на таких машинах їздили на Закарпаття, то тепер "евробляхи" можна побачити практично у всіх містах України.
Деяких власників вже показово "ловили" та стягнули з них величезні штрафи: деяких автовласників зобов'язали заплатити більше мільйона гривень! Що з "евробляхами" буде далі - час покаже.
Наприкінці грудня 2016 року Укрзалізниця запустила швидкісний поїзд Інтерсіті "Київ-Перемишль", на якому можна дістатися до красивого польського містечка всього за кілька годин.
"Вранці снідаєте в Києві, а обідню каву п'єте вже в Перемишлі!", - писали користувачі соцмереж
В 2017 році Укрзалізниця відкрила ще один напрям для швидкісного Інтерсіті від Ковеля на Волині до міста Хелм у Польщі, куди можна дістатися всього за пару годин. А пізніше цей маршрут до Хелма продовжили від Здолбунова.
Швидкісні й недорогі потяги до Польщі стали дуже популярні серед українців: квитки на них коштують навіть дешевше, ніж автобуси по тому ж маршруту, а їдуть поїзди набагато швидше.
30 листопада 2017 року у Запорізькому автозаводі заявили, що припиняють випускати знаменитий в Україні "Ланос".
"Поки що будемо робити тільки малі комерційні машини", - заявив глава корпорації "Укравто" Таріел Васадзе.
Моделі "Ланосів" і справді зникли з офіційного сайту компанії, а більшу частину персоналу звільнили, хоча колись на заводі працювало кілька тисяч людей.
Втім, багато українців через таку новину зовсім не засмутилися: матеріали, з яких виробляли "Ланоси", швидко псуються, та й купити більш якісну іномарку можна набагато дешевше.
Мабуть, биткоін став одним з найпопулярніших слів у 2017 році в світі і Україні! Але далеко не всі можуть точно пояснити, що ж таке цей биткоін.
Це одна з криптовалют - "віртуальних грошей", а швидше - одиниця, яку можна обміняти на щось інше.
В 2017 році кілька закладіа у Києві та інших містах України стали приймати оплату в биткоинах.
По суті, за криптовалюту можна купити все, що завгодно: від заміської вілли або заводу до чашки кави в затишній кав'ярні. Про це українці дізналися в 2017 році.
26 вересня стало відомо, що в Україні вперше офіційно "продали" квартиру за криптовалюту.
Хоча НБУ не поспішаєвизнавати криптовалюти грошима і просить остерігатися їх: це може виявитися банальною "мильною бульбашкою", а всі, хто вкладав у криптовалюти справжні гроші, в будь-який момент можуть "прогоріти".
Протягом 2017 року в кінотеатрах України з'явилося не менше 33-х вітчизняних фільмів. Це, за підрахунками Cut Insight, стало новим рекордом українського кіно за роки незалежності!
У 2016 році в прокат надійшло 30 українських фільмів. Більшість з них фінансувалася ще при попередньому уряді, нагадують експерти.
Фото: Рекордна кількість фільмів зняли в Україні у 2017 році (РБК-Україна)
Своєрідний антирекорд встановив 2010 рік, коли в прокат не вийшло жодного українського фільму. Але з тих пір кількість картин українського виробництва стабільно зростає.
Крім того, в листопаді 2017 року українські фільми на 5 років звільнили від ПДВ. "Це однозначно позитивно позначиться на нашому кіновиробництві!", - вважає знаменитий актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв.
27 червня по всій країні почалися масові хакерські атаки. Близько опівночі шкідлива програма, яка називалася Petya, різко атакувала комп'ютери багатьох держустанов і компаній.
Вірус "захоплював" сайти" Укралізниці та інших важливих держустанов. Заражений вірусом комп'ютер перевантажувався, всі дані на ньому зашифровувалис.
Щоб повернути доступ до сайту, потрібно було заплатити авторам вірусу (причому оплату треба було здійснити у біткоінах).
Від вірусу, який поширювався блискавично, постраждало близько 30 банків, 80% підприємств, які знаходилися в підпорядкуванні Міністерства інфраструктури, а також Кабмін, різні ЗМІ, провідні мобільні оператори і підприємства енергетичної сфери.
У 2017 році Україна вперше взяла участь у престижних канадських змаганнях "Ігри Нескорених 2017". Змагання в Торонто стали першими для України: в них взяли участь наші захисники, які пройшли війну на Донбасі і отримали поранення, але не втратили сили духу.
Фото: У 2017 році Україна вперше взяла участь у престижних канадських змаганнях "Ігри Нескорених" (РБК-Україна)
Участь України в іграх стало дуже важливою подією: проводжали і зустрічали наших захисників зі сльозами радості на очах!
Фото: Зустріч учасників "Ігор нескорених" в Бориспільському аеропорту (РБК-Україна)
На змаганнях "Ігри нескорених 2017" Україна показала один з найкращих результатів серед інших 16 країн: наші воїни здобули 14 медалей, серед який 8 - золоті.
У 2017 році Україна вперше офіційно відзначила Католицьке Різдво. У 2017 році свято випало на понеділок, і тому українці відпочивали три дні поспіль - з 23 по 25 грудня.
Традицією святкувати Католицьке Різдво дотримувалися в Україні здавна, але з прийняттям в цей день вихідного його почали святкувати ще більше людей - традиція "прижилася" просто чудово!
Багато хто переконаний: зробити цей день вихідним варто було давно, адже в Україні давно святкується як Католицьке, так і Православне Різдво.
"Приємно провести час у колі сім'ї, приготувати вишукані страви" - прекрасний вихідний!" - писали в соцмережах.
Незадовго до Нового року в українських кінотеатрах пройшов показ українського фільму "Кіборги" режисера Ахтема Сеітаблаєва. Картина розповідає про бої за Донецький аеропорт і про його героїчних захисників.
У фільмі багато діалогів про долю військових і країни.
Фільм "Кіборги "встановив новий рекорд для національних фільмів у вітчизняному прокаті за касовими зборами у перший вікенд – 8 701 186 гривень!
"Вітаю всіх, хто зробив цей результат можливим!", – написав глава Держкіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо, раніше у коментарі для Styler Оксана Забужко назвала прем'єру фільму "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва однією з найбільш значущих подій для країни 20107-го року.
Прямо під самий Новий рік 27 грудня відбулася радісна подія: звільнення українських полонених з самопроголошених Л/ДНР.
Зустріч звільнених українців транслювали багато телеканалів, велися стріми в соцмережах з аеропорту в Києві, де рідні полонених і небайдужі українці довгими годинами серед ночі чекали дорогих їм людей.
А дехто чекав визволення своїх рідних з полону цілих три роки!
Фото: Зворушлива зустріч зі звільненими з полону українцями (РБК-Україна)
Зустріч звільнених українців перетворилася на справжнє свято: їх зустріли на Донбасі, урочисто вітали в Харкові і в Києві. Колишніх в'язнів бойовиків зустрічав особисто президент України Петро Порошенко.
Нагадаємо, раніше зірки привітали українців з Новим роком.