ru ua

Щодня по два, по три: Епіфаній розкрив, скільки громад вже перейшли до ПЦУ

Щодня по два, по три: Епіфаній розкрив, скільки громад вже перейшли до ПЦУ Фото: колаж РБК-Україна

Митрополит Київський і всієї України розповів про протидію РПЦ

До Православної церкви України вже перейшли більше ста парафій РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського патріархату). Про це у вівторок, 29 січня повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Києві в Міжнародному виставковому центрі перед початком форуму за участю президента.

Також він зазначив, що найближчим часом завершиться юридичне оформлення ПЦУ і буде зареєстрований керівний орган - Київська митрополія.

Як розповів митрополит, щодня вони чують про те, що в певних регіонах та областях "відбуваються ці переходи по два, по три".

При цьому Епіфаній наголосив, що РПЦ всіляко намагається перешкодити процесу переходу громад і процесу визнання автокефалії іншими православними церквами.

"Але ми віримо, що мудрість тих чи інших православних ієрархів все ж призведе до того, що ми отримаємо визнання інших церков", - додав митрополит.

Як повідомлялося раніше, на майбутній інтронізації Єпіфанія 3 січня не буде ченців з 13 афонських монастирів, які проголосували проти того, щоб брати участь у цій церемонії.

Також ми писали про те, що 25 січня у Вінницькій області в селі Вороновиці на зборах громади стався бунт через те, що в клуб на збори громади прибув десант "русского мира" в рясах, з плакатами та тітушками.

Нагадаємо, не так давно в інтернеті з'явилася карта, що відображає громади УПЦ МП, які перейшли під юрисдикцію Православної церкви України.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна