ua en ru

Ферма біля фронту: незвичайна історія успіху українського добровольця

Ферма біля фронту: незвичайна історія успіху українського добровольця Колаж РБК-Україна

Сергій Свириденко поділився історією свого успіху

Сергій Свириденко, який в минулому був добровольцем, тепер розгорнув господарство неподалік від фронту в селі Іванопол'є поблизу Костянтинівки. Тепер він фермер. У чоловіка багато планів на майбутнє, серед яких і розвиток сільського туризму. Про це інформує "Повернись живим" у Facebook.

Історія фермера Сергія почалася з втрати бізнесу на донецькому ринку. У них з дружиною було кілька точок, де торгували ковбасами. Грошей вистачало на забезпечення сім'ї та утримання двох квартир. Але початок бойових дій знищив їх власну справу. Тоді Сергій вирішив залишити все та поїхати в село.

Ферма біля фронту: незвичайна історія успіху українського добровольцяФото: (facebook.com/backandalive)

Разом з дружиною вони вивезли все, що могли. Потім він пішов добровольцем через військкомат в армію, відслужив у п'ятдесят четвертій бригаді. З війни Сергій повернувся у 2016 році та відразу задумався над початком нового, фермерського життя.

Зараз він тримає кіз, свиней, курей та качок. У господарстві є власна сироварня і маленьке ковбасне виробництво. За словами Сергія, найскладніше в переході на фермерство - це почати прокидатися та засинати з птахами. Сергій був сонею, тепер влітку прокидається о пів на п'яту, взимку - о шостій. Проте труднощі не обтяжують фермера, а, навпаки, радують та підштовхують до нових звершень.

Раніше ми писали історію успіху ветерана АТО. Роман і його дружина Юлія, яка також є бізнес-партнером, пригощають киян солодощами з весни 2017 року. А тепер вони ще й відкрили заклад, де можна випити кави або чаю та з'їсти брауні.