Організатори благодійного заходу говорять, що українцям необхідно позбуватися негативних стереотипів щодо дітей з інвалідністю
12 сімей з дітьми з різними видами інвалідності (синдром Дауна, ДЦП, розлади аутичного спектру та ін.) стали учасниками зворушливої новорічної фотосесії з елементами каністерапії (терапії з використанням собак). Організували благодійний захід "БФ "Я вірю в Україну" спеціально для Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня.
Як пройшла фотосесія з елементами каністерапії для дітей з інвалідністю (відеорепортаж: YouTube / STYLER.rbc.ua)
Керівник проектного відділу "БФ "Я вірю в Україну" Юлія Грицаєнко підкреслює, що головна мета такого заходу – показати, що діти з інвалідністю - це просто діти, яким так само, як і дітям із звичайним здоров’ям, подобається гратися, комунікувати, бути із своєю сім’єю.
Під час благодійної фотосесії діти з інвалідністю та їх батьки могли грати з собаками (фото: РБК-Україна)
"Ця фотосесія довела, що діти з інвалідністю не створюють проблем і труднощів, їх породжують стереотипи навколо "інакшості" цих дітей. Якщо залишити за "дужками" названі цілі, то побачимо найголовнішу мету – радість, подаровану заходом, та добрі спогади! На цілий день діти та їхні сім’ї забули про проблеми та занурилися у атмосферу свята, спілкування та веселощів", - говорять організатори благодійного заходу.
Фотосесія з елементами каністерапії (фото: РБК-Україна)
Діти, які стали учасниками фотосесії, перебувають на обліку Територіального центра соціального обслуговування Шевченківського району та отримують послуги у Групі для надання соціальної послуги денного догляду дітям з інвалідністю.
Керівниця групи Ольга Донченко та вихователь Олена Коляда є прогресивними людьми, які віддані своїй справі, тому діти даної групи отримують додаткові способи розваг та соціалізації, не витрачаючи кошти держбюджету.
Фото: РБК-Україна
Захід відбувся за підтримки людей, які відгукнулися допомогти з проведенням фотосесії абсолютно безкоштовно. Це молоді та талановиті люди – фотограф Тарас Потапенко, декораторки Марія Білокопитова та Альона Продан; а також, чудові песики та їхні тренери з Київського зооцентру "Лармон".
Каністерапія - терапія з використанням собак. Допомагає розвитку емоційних, розумових здібностей, а також розвитку рухових функцій.
Каністерапію застосовують для поліпшення стану дітей хворих аутизмом, синдромом Дауна, церебральним паралічем (ДЦП), які страждають олігофренією. У дітей поліпшується координація рухів, зменшується спастичність, поліпшується пам'ять.
Фотосесія з елементами каністерапії (фото: РБК-Україна)
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, люди з інвалідністю становлять 10% населення земної кулі, з них 120 млн - діти та підлітки. Загальною рисою особистості дітей з інвалідністю є те, що через хворобу, дитина опиняється у зміненому положенні в оточуючому середовищі; соціальна значущість дитини з інвалідністю послаблюється, а стереотипи та відокремлення від так званої "норми" поглиблюють її нерівний соціальний статус.
3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю. Встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.