ua en ru

Грип в Україні: у Супрун оприлюднили вражаючу статистику

Грип в Україні: у Супрун оприлюднили вражаючу статистику Фото: Грип в Україні (РБК-Україна)

В Україні зменшується кількість хворих на грип, кажуть у МОЗ

Грип в Україні поступово починає вражати все менше людей. Захворюваність на грип та більш легкими ГРВІ в Україні на 11% нижча за епідпоріг, повідомляють у МОЗ.

Впродовж минулого тижня (25 лютого – 3 березня) на грип та ГРВІ в Україні захворіли понад 178 тисяч громадян. Це менше у порівнянні з минулим тижнем, а також - зі статистичними даними за цей самий період минулого року. Найбільше захворіли у Хмельницькій і Чернівецькій областях.

За словами експертів МОЗу, показник захворюваності зараз становить 463,9 на 100 тисяч населення. Це – на 10,6% менше рівня епідпорогу в Україні. Епідемії грипу в Україні немає, констатують у міністерстві.

Протягом тижня, про який іде мова, на ГРВІ та грип захворіли в цілому 178 567 людей, із них 65,9 % - це діти віком до 17 років. З початку самого сезону захворюваності (з жовтня 2018го року) перехворіли 10,3% українців. При цьому від грипу померли 4 людини. З початку епідсезону було зареєстровано 45 летальних випадків.

Цікаво, що загалом проти грипу за цей епідсезон вакцинувалися 161 458 людей, а за минулий тиждень вакцинувалося 79 українців.

Грип в Україні: у Супрун оприлюднили вражаючу статистикуФото: Епідемії грипу в Україні немає, а кількість нових випадків захворюваності зменшується, кажуть у МОЗ (kyivcity.gov.ua)

У МОЗ при цьому нагадують: грип – це серйозна гостра респіраторна хвороба, спричинена вірусом. Вона легко передається переважно через чхання, кашель або близький контакт. Захворіти на грип може будь-яка людина в будь-якому віці.

Які головні симптоми грипу? Це перш за все висока температура, яка не спадає щонайменше п'ять днів, лихоманка, ломота у м'язах та суглобах, головний біль, нудота, слабкість, відсутність апетиту, тривалий кашель і нежить. Симптоми хвороби можуть зявитися раптово і тривати від кількох діб до кількох тижнів. Лікарі закликають не займатися самолікуванням, а при виникненні найперших симптомів негайно звертатись до фахівця.

Що не допоможе вилікувати грип? У МОЗ закликають не довіряти сумнівним препаратам, а приймати ліки тільки за призначенням фахівця. На сьогодні ефективність багатьох методів не доведена. Перш за все, недоведена користь при грипі теплових процедур, фітотерапії та вітамінів. А також – інтерферонів, гомеопатичних засобів та антибіотиків для профілактики.

Як вберегтися від грипу? Найкращий спосіб вберегтися і зменшити ризик захворіти – це щорічна вакцинація. Вона також зменшує ризик тяжких ускладнень, госпіталізації та смерті. Одне щеплення від грипу захищає упродовж цілого сезону грипу від найбільш поширених і найбільш небезпечних його штамів.

Нагадаємо, раніше вчені зробили неймовірний прорив, вилікувавши людину від ВІЛ-інфекції.

Крім того, доктор Комаровський різко висловився про вакцинацію.