Лікували рак, а вилікували ВІЛ: зроблено неймовірний прорив в медицині
ВІЛ-інфікованому пацієнту "поміняли" імунітет
ВІЛ-інфікований британець став другою людиною, яка вилікувалася від вірусу. Йому провели операцію з пересадки стовбурових клітин, повідомляє Associated Press.
Цей випадок стався в Лондоні. Повідомляється, що чоловік став другим пацієнтом, який коли-небудь вилікувався від ВІЛ-інфекції. Першим став американець Тімоті Рей Браун, якому зробили пересадку стовбурових клітин в Берліні 12 років тому.
На жаль, такі пересадки вкрай небезпечні і зазнали невдачі у багатьох інших пацієнтів. Про цей випадок 4 березня з'явилася стаття в журналі Nature.
Пацієнт, ім'я якого не називется заразився ВІЛ ще в 2003 році, але почав лікування лише у 2012-му. До того ж в 2016 році йому діагностували лімфому Ходжкіна, і тоді він погодився на пересадку стовбурових клітин для лікування раку в 2016 році.
За припущенням лікарів правильний підбір донора крім лікування раку допоможе чоловіку подолати ВІЛ. Вони підібрали донора з генетичною мутацією, що робить його стійким до ВІЛ.
Відомо, що близько 1% людей, вихідців з північних європейців, що успадкували мутацію від обох батьків, мають імунітет до ВІЛ-інфекції.
Пересадка змінила імунну систему лондонського пацієнта, давши йому мутацію донора і стійкість до ВІЛ. Після чого пацієнт добровільно припинив приймати ліки від ВІЛ, щоб подивитися, чи повернеться вірус.
Як правило, при припиненні ліків, що пригнічують ВІЛ, вірус повертається протягом двох-трьох тижнів. "Лондонський пацієнт не приймає їх вже 18 місяців, і в організмі немає ніяких слідів вірусу.
Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала бути більш обізнаними про людей з ВІЛ.
Також ми повідомляли, як і де можна пройти безкоштовний тест на ВІЛ і вберегти себе і рідних.