ua en ru

У Харкові залякували виборців: за похід на вибори погрожували в'язницею

У Харкові залякували виборців: за похід на вибори погрожували в'язницею Фото: Накрили колл-центр в Харкові (колаж РБК-Україна)

Українців закликали не йти на вибори президента 31 березня і погрожували в'язницею

Вибори президента України все ближче, і відбудуться вони вже 31 березня 2019 року. Кілька днів тому в ЗМІ Харкові стала з'являтися інформація про те, що в місті три дні поспіль активно працює кол-центр, співробітники якого нібито дзвонять українцям і залякують у зв'язку з виборами, закликаючи не йти на дільниці голосувати.

У Харкові відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права, повідомляє прес-служба місцевої поліції.

Про залякування українців повідомила голова громадянської мережі "Опора". Вона заявила, що українцям дзвонили і представлялися від імені цієї організації і від Національної поліції. Але насправді "Опора" ніяких дзвінків не проводила і дзвонити нікому надалі теж не збирається, заявили в організації.

Під час дзвінків оператори стверджували, що їм відомо, що нібито українці продавали свої голоси, за що їм загрожує в'язниця, і тому закликали не йти голосувати, адже на ділянці виявиться це порушення і факт продажу голоси підтвердиться.

Голова "Опори" також додала, що подібні колл-центри вже виявили не тільки в Харкові, але і у 12 інших областях України. У той же час в самому Харкові діяльність колл-центру розгорнуто на цілих 85 операторів.

У Харкові залякували виборців: за похід на вибори погрожували в'язницеюФото: Українців залякували і закликали не йти на вибори (РБК-Україна)

За цим фактом слідчим управлінням ГУНП в Харківській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України.

Ця стаття передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років. На даний момент в поліції встановлюють всі обставини та осіб, які можуть бути причетні до скоєння такого злочину.

Тим часом в "Опорі" розцінюють такі дзвінки з погрозами українцям як відверту маніпуляцію, дискредитацію організації і поширення серед громадян паніки.

Тим часом стало відомо, як будуть карати за будь-які порушення під час виборів президента України.

Також повідомлялося, що у ЦВК збільшили кількість бюлетенів для першого туру виборів президента.