ru ua

Хоробрий пес врятував жителів Авдіївки від замінованого російського дрона (фото)

Хоробрий пес врятував жителів Авдіївки від замінованого російського дрона (фото) Фото: Собаки (police.dn.ua)

Стало відомо про досягнення кінологічної служби в Донецькій області

На Донбасі чотириногі напарники поліцейських врятували десятки життів. За рік роботи кінологічного центру поліції Донецької області, який відкрився в Маріуполі, було виявлено більше 20 кг вибухових речовин, 160 вибухових пристроїв, 10 тисяч патронів і більше 30 одиниць вогнепальної зброї. Про це повідомляють "Факти".

"Наш центр починався з Туману - так звуть подаровану секретарем Маріупольської міськради німецьку вівчарку, яка за цей рік стала "провідним" слідопитом", - розповів виданню керівник кінологічного центру Леонід Котів.

"Буквально днями Туман допоміг знайти та затримати чоловіка, який втік з-під варти. Пес протягом п'яти годин вів свого господаря, кінолога Назара Зубричева, по сліду, вони пройшли більше десяти кілометрів", - розповів він.

Хоробрий пес врятував жителів Авдіївки від замінованого російського дрона (фото)

Фото: Собаки (Відділ комунікації поліції Донецької області/fakty.ua)

"Крім запаху розшукуваної людини, ніяких зачіпок у нас не було. Цей пес знайшов літню місцеву мешканку, яка сама не могла повернутися додому, так як у неї втрата пам'яті. А в цілому за рік кінологічні групи нашого центру здійснили 300 виїздів на місця пригод, з допомогою наших собак було розкрито 90 злочинів", - зазначив Котов.

Хоробрий пес врятував жителів Авдіївки від замінованого російського дрона (фото)

Фото: Туман (Відділ комунікації поліції Донецької області/fakty.ua)

На сьогоднішній день у кінологічному центрі працюють 19 службових собак. Шість з них спеціалізуються на пошуку зброї, боєприпасів і вибухівки, дві – на пошуку наркотиків, сім - на слідовій роботі і, крім того, додатково навчаються захищати людину і звільняти заручників.

За час роботи в прифронтовому регіоні серед чотирилапих помічників поліції, навіть, з'явилися свої зоряні династії.

Чорний лабрадор Гуч і його нащадок Теодор на День металурга виявили по дорозі на пляж в Маріуполі протипіхотну міну з механізмом самоліквідації з 2 кг тротилу і пластиду.

Хоробрий пес врятував жителів Авдіївки від замінованого російського дрона (фото)

Фото: Син Гуча - Теодор (Відділ комунікації поліції Донецької області/fakty.ua)

В інший раз Гуч допоміг зберегти не тільки важливий речовий доказ, але і життя людей, яким необхідно було вилучити його. Мова йде про російський безпілотник, що впав в житловому секторі прифронтової Авдіївки.

"Гуч, обнюхавши дрон, виявив, що він замінований. На місце була викликана піротехнічна служба, яка успішно розмінувала знайдений безпілотник супротивника", - розповів Леонід Котов.

"Ми почали навчання собаки за програмою "антитерор": готуємо пса-спецназівця для спецпідрозділу "Корпус оперативно-раптового дії" - "КОРД", де вводиться посада кінолога", - розповів він.

До речі, мережу зворушила історія про вкрадене цуценя.