ua en ru

"Ідентифікує нас як націю": місце археологічних розкопок на Поштовій площі "йде під воду" (відео)

"Ідентифікує нас як націю": місце археологічних розкопок на Поштовій площі "йде під воду" (відео) Подтоп місця розкопок на Поштовій площі, 16.08.18 (фото: facebook.com/pg/Музей-на-Поштовій-площі)

Унікальні знахідки на Поштовій площі просто накриті поліетиленом

Місце археологічних робіт на поштовій площі в Києві, де кілька років тому були знайдені артефакти часів Київської Русі, знову підтопило. В мережі на facebook-сторінці "Музей на Поштовій площі" опублікували відео, де показано, як потоки води з досить сильним напором течуть по земляних стінах, підтоплюючи стародавні останки.

Активісти та археологи наголошують, що такими темпами їм просто нге залишиться, що захищати — ще кілька таких підтопів і місце робіт буде повністю знищено. Тому активісти закликають звернути увагу на ситуацію перших осіб держави.

"Сьогодні вже зрозуміло, що без політичної волі перших посадових осіб України буде знищена пам'ятка. Тому, прохання негайно втрутитися в ситуацію безпосередньо Президента України та Прем'єр-міністра України! Втрутитися і встати на захист надбання українського народу!" — написав столичний активіст Віталій Білецький.

Музей на Поштовій площі

Місце розкопок на Поштовій площі

Місце розкопок на Поштовій площі в Києві знову залило водою, 22.08.18 (фото: facebook.com/Музей на Поштовій-площі)

При цьому інший активіст-коментатор відео пояснює, що вода стоїть не тільки на поверхні — вона накопичується в шарах грунту і знищать таким чином ще не досліджені археологічні шари.

"Київрада збирає наради, прес-конференції, а вода руйнує пам'ятку. Ми з вами бачимо результати зливи. Ми попереджали, що все це лише поверхнева частина проблеми. Тому що всі розуміли: грунт вбирає воду. Дренажної системи немає і тому вода будь-яким способом буде шукати вихід на поверхню. Сьогодні ось так затоплюється пам'ятка археології. Локальне відкачування води кожен раз нічого не дає", — розповідає автор відео.

Відзначимо, що мова йде про масштабний підтоплення центральних вулиць Києва, коли в ніч на 19 серпня пройшла злива. Так, результати негоди у Києві ще досі мають негативний вплив на місце розкопок на Подолі.

"Я перебуваю на місці, де ще все необхідно дослідити. Ще 4-5 метрів вниз є культурні шари. Вода ж не тільки на поверхні! Вода руйнує нашу історію", — уточнює активіст.

Ситуація на пам'ятці археології, поки що, місцевого значення, а найближчим часом національного значення, НАЖИВО! Можливо все ж таки потрібно втрутитися Президенту України, Прем'єр-міністру для вирішення цього питання ?! Можливо саме Президент стані на захист історії Київської Русі-України?! Дуже потрібно політичне рішення, політична воля керівніцтва України!!! Адміністрація Президента України Volodymyr Groysman ДСНС України Петро Порошенко #МузейНаПоштовій

Опубліковано Музей на Поштовій площі Середа, 22 серпня 2018 р.

Ситуація на пам'ятці археології станом на 22 серпня 2018 (відео: facebook.com/Музей-на-Поштовій-площі)

Більш того, на відео показано, наскільки халатно захищені вже знайдені артефакти — вони просто накриті поліетиленом. Хоча археологи неодноразово до цього попереджали, що подібне збереження знайдених об'єктів ніяк не можна назвати "консервацією".

"Подивіться, як "законсервовані" унікальні об'єкти", — нарікає закадровий голос.

"Ось таке ставлення до настільки унікального відкриття як розкопки на Поштовій площі! Це, напевно, останній такого масштабу розкоп, який необхідно зберегти. Це ідентифікує нас як націю", — підсумував столичний активіст.

Нагадаємо, що раніше в мережі з'явилися фото, на яких добре видно наслідки потопу розкопок на Поштовій площі. По знімках можна легко помітити, що дерев'яні конструкції старовинних будівель практично згнили і зруйнувалися від вологи.

До речі, ще в 2016 році STYLER побував на місці унікальних знахідок і подотував фоторепортаж про те, як проходять розкопки на Поштовій. Тоді в департаменті культури КМДА, коли мова зайшла про необхідність створення музею на Поштовій площі, нам повідомили: "Ми обов'язково створимо цей музей".

З Днем незалежності, Україно!