ru ua

Історична помилка: велике місто в Україні хочуть перейменувати

Історична помилка: велике місто в Україні хочуть перейменувати Ілюстративне фото: (facebook.com/Херсон-аэропорт)

Письменник вважає, що сучасна назва Херсона – історична помилка

Відомий український письменник Антон Санченко, який народився і виріс в Херсонській області, запропонував змінити назву Херсона на Севастополь. Свою пропозицію письменник пов'язує з фактом історичної помилки, за якою Херсон був названий неправильно. Про це повідомляє видання "Гривна".

"Хочете зробити росіянам винос мозку і паралізувати 200-літні старання імперської пропаганди з графом Толстим в голові? Як відомо, Житомир і Севастополь названі матінкою Катериною. Саме так, в результаті помилки канцелярії, і відправлення посланців з грамотами про гідне найменування нових міст не туди. Тобто Херсоном, як і вимагала логіка, повинно було називатися місто біля стародавнього грецького Херсонеса, а наше рідне місто, місто Херсон повинно було називатися Севастополем", - зазначив Санченко.

Також письменник зазначив, що очікує від українського парламенту гідного рішення.

Цікаво, що зовсім іншу думку висловив Дощечкін Володимир на сайті електронних петицій. 4 січня житель Херсона попросив змінити назву рідного міста на Корсунь. Він вважає, що ця назва має величезне історичне значення для України.

"Прошу змінити грецьку назва українського міста Херсон, який був названий в честь Херсонеса, де хрестився князь Володимир і звідки в Київ, в Десятинну церкву, він доставив мощі святого Климента і саркофаг, в якому був похований Ярослав Мудрий, на його справжню стару літописну назву - Корсунь. Це має величезне політичне та історичне значення для України. Поряд зі становленням помісної української церкви це буде фактом відновлення історичної справедливості і додасть додатковий імпульс розвитку історичної науки, а також підніме статус міста Херсон (Корсунь) і розвитку області як туристичного центру", - вважає Дощечкін і ще 118 осіб.

Нагадаємо, що нещодавно Верховна Рада затвердила рішення про перейменування Дніпропетровської області.

Раніше Парубій розповів, коли Рада розгляне перейменування Кіровоградської області.

Також повідомлялося, що Філатов виступив проти перейменування Дніпропетровської області.