Військовий аналітик опублікував статтю про кардинальні зміни у меню українських захисників
У розбудові української армії зроблено ще один значний крок: стало відомо, що у 2019 році всі військові частини Збройних Сил України мають перейти на кардинально нову систему харчування. До того ж, базова зарплата військового з початку року зросла із 7 тисяч гривень до 10 тисяч гривень. Такі дані наводить у своїй статті у виданні "Новинарня" військовий аналітик Геннадій Карпюк.
У статті він також детально розповів, як змінилося харчування українських військових за останній час. Так, на нову систему харчування перейшли вже більше 70 військових частин в Україні, а це – біля 40% від усієї їхньої кількості. Однак нова система – це вже давно не експеримент, а звичайна практика, пише військовий експерт.
Фото: Аналітик порівняв старе і нове меню військових (Геннадій Карпюк/Новинарня)
За словами військового аналітика, в мережі публікували безліч негативних і часто маніпулятивних новин про те, яким жахливим є харчування українських військових. Насправді ж харчування стало набагато кращим, і ремонти у військових частинах відбуваються регулярно.
Тропічні фрукти, молочні продукти та десерти, кавуни і навіть дні національних кухонь різних країн – це вже реальність української армії, пише Геннадій Карпюк.
Він наводить цитату з інтерв’ю завідувача їдальні 72-ї механізованої бригади ім. Чорних запорожців (Біла Церква).
Фото: Харчування українських захисників змінилося кардинально (Геннадій Карпюк/Новинарня)
"Продуктів вже багато, а зміни в технологічні карти дуже просто вносити. Прислуховуємося до побажань особового складу і впроваджуємо це в життя. Працювати стало цікаво. Колись було мало продуктів, а сьогодні — 380 найменувань, включно із фруктами, десертами, йогуртами. Тепер можна показати своє вміння”.
Тим часом у 25-й окремій повітрянодесантній бригаді та у шпиталях недавно почали додавати до меню військових ананаси, свіжі овочі, йогурти, оливки та інші продукти, додає Геннадій.
До слова, годують військових із дотриманням добової калорійності (3500-6000 ккал) і денної грошової норми — 78,90 грн., що враховує “десантну” надбавку.
Він розповів і про "сухі" пайки, у яких тепер є аж сім раціонів. Навіть є спеціальний раціон для тих, хто не споживає свинини через релігійні переконання.
"В сухпаях можуть бути однакові перші страви (перевага над закордонними зразками), яких чотири, але другі страви, яких дев’ять, обов’язково різняться. Всі вони досить швидко розігріваються", - пише Геннадій.
"Нагадаю, що Міністерство оборони відмовилося від послуг фірм-аутсорсерів, які раніше готували їжу для наших військових. Нині частини уже самі наймають кухарів та закуповують продукти. Результат — вже на столі у наших бойових бригадах", - каже він.
Також харчування військових та особливо його якість регулярно перевіряють. Зокрема, минулого року пройшло майже 260 перевірок якості продуктів у понад двох сотнях військових частин та установ, зокрема і в районі ООС.
"Забракували близько 700 тонн небезпечних для вживання харчів. Частину цієї роботи проведено як реагування на скарги служивого люду", - додав аналітик.
Будь-який військовий, який має пропозиції чи скарги з питань речового, продовольчого забезпечення, може звернутися на “гарячу лінію” Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, пише він.
Контакти - 0800-500539; (095) 911-05-69, dm0959110569@gmail.com
Нагадаємо, раніше 84-річна волонтер вразила мережу своїм ставленням до військовим.
Також волонтер Наталія Юсупова закликала допомогти українським військовим.
Відео: Відважні дівчата у лавах української армії (video.rbc.ua)