В Ізраїлі лікарі відокремили дівчинці голову від хребта заради порятунку життя

Вівторок 17 жовтня 2017 14:40
В Ізраїлі лікарі відокремили дівчинці голову від хребта заради порятунку життя
Фото: Лікарі (pixabay.com/ru/users/sasint)

Такі маніпуляції могли привести до того, що дитина залишилася б назавжди паралізованим

Лікарі з ізраїльських лікарень "Шнайдер" і "Бейлінсон" відокремили голову дев'ятирічної дівчинки від хребта, щоб врятувати їй життя. Про це пише місцеве видання Vesty.

Лікарі провели 12-годинну операцію ,під час яке від'єднували і приєднували назад судини і нерви. За словами керівника операційної бригади, фахівця в галузі нейрохірургії хребта, професора Эяля Ицхаека ця операція була однією з найрідкісніших у світі.

Два місяці тому отелення Тари Аамар виявив дивне утворення в її шиї, коли обійняв дочку. Сім'я звернулася до лікарів. Виявилося, що це дуже небезпечна пухлина зі складним анатомічним розташуванням – на другому шийному хребці.

altФото: Тара перед операцією (vesty.co.il)

Лікарі зазначили, що основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь другий шийний хребець. У цій області дуже багато судин, які йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Так що в ході операції спочатку довелося видалити пухлини всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від'єднати її від хребта на ділянці між першим і третім хребцями. В результаті, голова опинилася практично відокремленої від тіла. З'єднання здійснювалося лише за допомогою металевої пластини, прикріпленої болтами до хребта і основи черепа.

Після цього, хірурги повністю видалили пухлину, яка поширилась майже до основи черепа, і поставили на місце видаленого ділянки виготовлений в США методом тривимірної друку протез, який з'єднав хребет з черепом і прикрив спинний мозок. Протез закрили ділянкою м'язи з артерією і веною для відновлення кровообігу спинного мозку. На останньому етапі операції дівчинці надягнули корсет, що з'єднує череп з іншим тілом.

Тепер на Тару чекає тривалий період реабілітації.

Нагадаємо, хірурги зі Львова сформували 9-річному хлопчику ногу з його кісток.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся