Сезон заготовок на зиму в самому розпалі та триває консервація, приготування салатів і варення, а також заморозки та засушування продуктів.
Для закруток можна використовувати старі перевірені рецепти, а можна спробувати що-небудь новеньке, наприклад, від кращих кухарів Італії.
Самі карколомні рецепти консервації за італійськими рецептами - читайте в матеріалі нижче.
Наріжте помідори навпіл, покладіть зрізом вниз на деко, застелене фольгою. Поставте в розігріту до 160-170 градусів духовку і випікайте 30 хвилин.
Потім дайте помідорів охолонути та зніміть з них шкірку. Покладіть помідори в каструлю, засипте цукром, доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь і варіть 8 хвилин, але так, щоб вони не кипіли.
Зніміть з вогню, додайте лимонний сік, нарізані свіжий базилік і перець. Розкладіть по стерилізованим банкам і закрутіть. Гостроту можна регулювати перцем - його можна покласти менше.
Томатний джем (фото: unsplash.com)
Всі маніпуляції варто виконувати в одноразових рукавичках, інакше можуть бути опіки від гострого перцю. Помийте перець і обсушити. Гострий залийте окропом на 5 хвилин. Потім злийте воду і знову залийте окропом на 5 хвилин.
Потім овочі потрібно очистити, лимон очистити від плівок і кісточок і нарізати скибочками. Далі перець відправляйте в блендер, туди ж почищений цибулю. Можна просто дрібно нарізати.
Всі спеції складіть в мішечок або марлю (щоб потім не виловлювати). У каструлю складіть цукор, оцет, цибулю, перець, нарізаний лимон і спеції. Перемішайте і поставте на вогонь.
Дайте масі закипіти, зменшіть вогонь і варіть 30 хвилин. Потім накриваємо каструлею і залишаємо на ніч.
На наступний день джем варимо на повільному вогні до потрібної консистенції та періодично помішувати. Спеції можна буде витягнути.
Готовий джем розкласти по стерилізованим баночках і закрутити.
Джем з перців (unsplash.com)
Цей рецепт родом з італійського регіону Фріулі. Такі яблука можна потім використовувати як десерт або для начинки.
Яблучка почистити та нарізати на 4-8 частин. Скласти в каструлю і залити водою з лимонним соком. В іншу каструлю налити вино, додати цукор і поставити на вогонь.
Коли вино закипить - скласти в нього яблука і поварити. Коли яблука зваряться, але ще будуть міцні - дістаньте їх акуратно з каструлі. А вино з цукром потрібно уварити до стану сиропу. Потім знову занурте яблука в сироп і залиште на добу.
Потім знову дістаньте яблука і розкладіть по стерилізованим баночках, додайте гвоздику. А сироп доведіть до кипіння і залийте їм яблука.
П'яні яблука (unsplash.com)
Лимони помийте за допомогою жорсткої щітки, відріжте верх і низ, складіть в каструлю і залийте водою. Доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і варіть 2 години. Готові лимони повинні бути дуже м'якими.
Лимони витягуйте з води та залиште остигати. Воду від лимонів не виливайте. Лимони наріжте дрібно шматочками разом зі шкіркою, видаліть тільки кісточки. Знову складіть в каструлю і залийте водою від варіння (1,7 л). Якщо води не вистачить, додайте звичайну.
Додайте цукор і мед, доведіть до кипіння і часто помішуйте. Цукор повинен розчинитися повністю. Варіть на маленькому вогні до тих пір, поки джем не почне густіти.
Готовий джем перекладіть в гарячі стерилізовані банки, міцною закрийте і залиште на ніч. Потім приберіть в сухе і прохолодне місце - їх можна зберігати до двох років.
Медово-лимонний джем (unsplash.com)
Всі овочі ретельно помити та обсушити. Перець, помідори і яблука подрібнити за допомогою блендера або м'ясорубки. Скласти в каструлю з товстими стінками.
Нагріти на вогні, додати сіль, цукор і рослинну олію. Довести до кипіння і додати оцет.
Баклажани нарізати кільцями або півкільцями, до 1,5 см завтовшки. Скласти в киплячу суміш. Додати подрібнений або пропущений через прес гострий перець. Проварити 20 хвилин.
Розкласти в гарячі стерильні банки, закрити кришкою, перевернути та укутати до повного охолодження.
До речі, раніше ми писали про те, як можна зробити в'ялені помідори по-італійськи самостійно.
А ще ми давали рецепт маринованих грибів за одну добу.