Хоча офіційний День пам'яті Героїв Небесної сотні відзначатиметься в суботу, 20 лютого, учасники подій весь тиждень діляться спогадами в соцмережах і на зустрічах, влаштовують акції і, звичайно, несуть квіти до місць загибелі людей
Спогади в головах українців ще дуже свіжі і дуже болючі для того, щоб зводити вшанування загиблих учасників Революції Гідності до одного призначеному президентом Дню пам'яті Героїв Небесної сотні. Вже з понеділка Facebook-стрічка почала наповнюватися постами-дежавю, присвяченими розстрілу Майдану: архівними знімками, повними болю - і надії - статусами, датованими февраляем 2014-го, роздумами про ті події з висоти всього пережитого пізніше.
Комунальники за допомогою активістів приводили в порядок Сквер Небесної сотні, вулицю Інститутську і ті місця, за яким кияни ще довго не зможуть ходити без грудки в горлі. Рідні та близькі загиблих героїв встигли поспілкуватися трохи з представителыми влади та багато - між собою, провести молебень, покласти квіти. Депутати почали робочий день з хвилини мовчання.
Styler стежить за ходом подій і пропонує всім бажаючим ознайомитися зі списком пам'ятних заходів, які пройдуть в Києві.
Вже у четвер, 18 лютого, почалися заплановані вечернии акції: на Майдані показали постановку "Україна - колиска Нового Людства", після чого пройшлися нехай нечисленним, зате щирим "Пелюстковим ходою пам'яті" по вулиці Інститутській, залишаючи на місцях загибелі героїв квіткові пелюстки. Людей, які прийшли покласти квіти до імпровізованим меморіалів, також виявилося чимало.
Фото: Українці вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні на вулиці Інститутській у Києві, 18 лютого 2016 року/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Вона не забула... Вулиця Інститутська в Києві, 18 лютого 2016 року/ Інна Соколовська, Styler
Фото: "Ми всі бачимо". Вулиця Інститутська в Києві, 18 лютого 2016 року/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Вулиця Інститутська в Києві, 18 лютого 2016 року/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Вулиця Інститутська в Києві, 18 лютого 2016 року/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Вулиця Інститутська в Києві, 18 лютого 2016 року/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Портрети Героїв Небесної сотні на Інститутській в Києві/ Інна Соколовська, Styler
З наближенням Дня пам'яті Героїв Небесної сотні стрімко зростає потік постів та коментарів в соціальних мережах, де люди діляться архівними знімками і статусами, передають їх стан в ті дні, обмінюються спогадами і розмірковують про майбутнє.
На Майдані Незалежності пройшла акція "Промені гідності".
Фото: Стела на Майдані була висвітлена "Променями гідності"/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Українці зібралися на Майдані вшанувати пам'ять загиблих героїв/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Присутні на Майдані запалювали лампадки в пам'ять про героїв Небесної стоні/ Інна Соколовська, Styler
Фото: На "Промені гідності" прийшли подивитися жителі столиці/ Інна Соколовська, Styler
Фото: 105 променів запалилися саме там, де пролилася кров/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Портрети героїв Небесної сотні/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Небо над Майданом прокололи "Промені гідності"/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Небо над стелою засяяло в пам'ять про загиблих/ Інна Соколовська, Styler
Фото: Прожектори були встановлені в місцях, де проливалася кров/ Інна Соколовська, Styler
Після того, як головну площу України прокололи "промені гідності", присутні вирушили на "Леписткове хода пам'яті" за заздалегідь спланованим маршрутом. Учасники ходи вимовили вголос імена всіх загиблих на Майдані 2 роки тому.
На Майдані Незалежності зібрався багатотисячний мітинг до Дня героїв Небесної сотні, полеглих під час Революції Гідності в 2014 році. Траурний захід відкрила президентське подружжя Порошенко, поклавши лампадки до пам'ятного хреста на Алеї Героїв.
Фото: Петро та Марина Порошенко на Алеї Героїв ("Громадське.ТБ")
Однак продовжилося все не так мирно, незважаючи на велику кількість поліції, посиленою Нацгвардією.
Так, активісти, які брали участь у заходах по вшануванню героїв Небесної сотні, закидали бруківкою офіс компанії СКМ олігарха Ріната Ахметова.
Після цього мітингувальники вирушили до найближчого офісу "Сбербанку Росії". Будівлю закидали камінням і зеленкою. Благо, в ході цього "флешмобу" ніхто не постраждав.
Дісталося і офісу російського "Альфа-банку" на Хрещатику. Мітингувальники виламали двері у відділення і влаштували погром на двох поверхах. За інформацією ЗМІ, серед мітингувальників були люди з шевронами "ОУН", "Айдара", "Січі", "Правого сектору" та інших добровольчих батальйонів.
Безумовно, заворушення в центрі міста стали однією з головних тем для обговорення в соціальних мережах. Втім, багато хто просто продовжували згадувати трагічні події, що відбувалися в Україні два роки тому.
День Героїв Небесної Сотні#ДеньГероївНебесноїСотні #ГероїНебесноїСотні #НебеснаСотняДень Героїв Небесної Сотні20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Євромайдану (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.Всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, більше 100 з них загинули.20 лютого 2014 року стало вирішальним днем не тільки для Євромайдану, а й для історії України та Європи. У цей день Українці зламали хребет Російській імперії та її маріонеточному українському уряду на чолі з Януковичем. Імперський план колонізації України, відродження тоталітарного СРСР та розділення Європи був зруйнований. Бо Україна сказала рішуче "Ні!" та обрала незалежність і європейський демократичний шлях розвитку.20 лютого 2014 року стало переломним днем в тримісячному протистоянні українців проти проросійського уряду Януковича. Протестувальники були оточені силовиками, але не здавалися. Зранку майданівці пішли у наступ. Їх зброєю було каміння та коктейлі Молотова, їх захистом були будівельні каски, дерев'яна яні щити та підпалені шини. Проти майданівців воювали добре озброєні силовики. На поготові стояла армія. На дахах ховалися снайпери, які цинічно почали вбивати беззбройних людей. Але це не спинило Героїв, бо у них була відвага та велика мета.В тій день Україна втратила найкращих синів, але отримала справжню незалежність, змінила хід історії та врятувала європейську цивілізацію.
Опубліковано Ukraine. Total Recall 17 лютого 2016 р.
У другій половині дня радикально налаштовані учасники мітингу спробували перейти від гасел про революцію до дій. Частину Хрещатика була перекрита за допомогою дерев'яних щитів з фотографіями погибщих. На обгороджену територію навіть почали звозити дрова.
Паралельно свежесозданная організація "Революційні праві сили" захопила готель "Козацький" і спробувала розбити на Майдані Незалежності наметове містечко. Незважаючи на бійку з поліцією, як мінімум одна армійська палатка під стелою Незалежності була встановлена. Активісти закликали киян приносити чай і приєднуватися до акції протесту.
Вимоги РПС були лаконічні: розгортання наметового містечка та організація акцій протесту, оголошення загальної мобілізації в Україні та збір Віче на 17:00 в неділю, 21 лютого 2016 року.
Styler продовжує стежити за розвитком подій.