ru ua

У Києві посмертно нагородили бійця АТО

У Києві посмертно нагородили бійця АТО Фото: Вручення нагород (president.gov.ua)

Коли закінчились набої, підірвав себе гранатою і прохрипів: "Слава Україні"

У четвер, в рамках військового параду, присвяченого Дню Незалежності, Порошенко присвоїв звання Героя України учаснику АТО, капітану Євгену Лоскуту посмертно.

Нагороду загиблого Лоскута отримував його маленький син Тарас і дружина Ксенія. Маленький хлопчик не зміг стримати сліз, отримуючи з рук президента високу нагороду. Напевно в той час він думав, що ніякі ордени і медалі не повернуть йому рідного батька.

Герой Євген Лоскот мобілізований 21 березня 2014-го, заступник командира розвідувальної роти 1-ї окремої гвардійської танкової бригади по роботі з особовим складом. Брав участь у боях поблизу сіл Жовте, Лутугине, Раївка, Собовка, за стратегічні блокпости. За оборону Луганського аеропорту отримав звання майора.

У вересні по важких боях залишився під Луганськом прикривати відхід основної тактичної групи, приєднався до бійців 22-го БТрО, які залишилися без офіцерів — про що доповів своєму командуванню. 7 вересня Євген Лоскот з двома вояками на БМП атакували польовий командний пункт проросійських формувань, використавши ефект неочікуваності, та змогли завдати втрат в автотехніці та живій силі. На зворотньому шляху, під час відходу, бойову машину підбив ворожий танк. Екіпаж розділився — один з воїнів зміг повернутися до своїх, другий потрапив у полон. Євген встиг вийти з поля бою і зв'язатися з айдарівцями і домовитися про допомогу у переправленні на другий берег Сіверського Донця. Добровольці попросили ще скорегувати артилерійський вогонь, на що майор погодився. Артилерія щільним вогнем накрила вороже угруповання.

Проте Лоскота видали місцеві, поранений майор потрапив в оточення та прийняв свій останній бій на закинутій фермі поблизу села Весела Гора (Слов'яносербський район). Коли закінчились набої, підірвав себе гранатою, прохрипівши для терористів фразу: "Слава Україні".

Після цього Євгена дострелили в голову, терористи ж на добу пригальмували просування вглиб нашої території. За цей час змогли вийти з оточення п'ятдесят українських вояків, підтягнулися до Щастя та закріпилися добровольці з "Айдару" й бійці 92-ї бригади полковника Віктора Ніколюка.

Ідентифікований за результатами ДНК-експертизи. 9 вересня 2015 року воїна поховали в смт Десна.

Нагадаємо, що у Донецьку перед носом окупантів на даху будинку підняли прапор України.