ru ua

"Кому повинен був дістатися келих": на зустрічі патріархів РПЦ Кирилу "допомогли" зробити правильний вибір (відео)

"Кому повинен був дістатися келих": на зустрічі патріархів РПЦ Кирилу "допомогли" зробити правильний вибір (відео) Фото: Патріарх Кiрiл (rbc.ua)

ФСОшник з охорони патріарха різким рухом руки вказав йому на "правильний" келих

На офіційній зустрічі патріархів Варфоломія і Кирила стався неординарний випадок, який викликав бурю негативних емоцій у соціальних мережах і за їх межами. На фрагменті відео, яке опубліковано в групі "Української Православної Церкви" на сторінці Facebook, видно, як під час роздачі напоїв, один із співробітників ФСО Росії різким рухом руки зупинив російського патріарха, коли той потягнувся за келихом.

"Кому повинен був дістатися келих": на зустрічі патріархів РПЦ Кирилу "допомогли" зробити правильний вибір (відео)

"Кому повинен був дістатися келих": на зустрічі патріархів РПЦ Кирилу "допомогли" зробити правильний вибір (відео)

Скріншот: кадри з відео (facebook.com/uppc.kp)

На відео чітко видно, що ФСОшник з охорони Кiрiла допоміг зробити останньому правильний вибір. Це дія наштовхує на думку про те, що в одному або декількох келихах був зовсім незвичний "напій". Ця ж думка прийшла у голову і патріарха Варфоломія, який ввічливо відмовився від пропозиції і жестом запропонував співробітникові ФСТ йти далі. Так само вчинили і всі ієрархи Вселенського Патріархату.

Кому мав дістатися келих? Передивляючись відео офіційної частини зустрічі патріархів Варфоломія та Кіріла, кинулася в очі цікава деталь. Коли один фсошник із охорони Кіріла подавав келихи із рідиною, в момент як п. Кіріл брався за келих, інший фсошник судомно перенаправивши руку глави РПЦ, допомігши зробити правильний вибір. Реакція патріарха Варфоломія на даний конфуз доволі стримана проте однозначна: чітким жестом вказав фсошнику йти далі, відмовившись від пропонованої рідини. Так само нікого всі ієрархи Вселенського Патріархату. Так кому мав дістатися тієї келих, до якого по необачності потягнувся брати п. Кирило? Не дарма ми всі боялися появи "новічка" на цій зустрічі. Не вірять РПЦ в Константинополі.

Опубліковано Українська Помісна Православна Церква Субота, 1 вересня 2018 р.

Відео: (facebook.com/uppc.kp)

Цей фрагмент відразу викликав масу негативних відгуків по відношенню до РПЦ і патріарха Кирила в цілому. Більшість користувачів, прокомментировавших це відео, сходяться на думці, що в запропонованому напої були або наркотики "для зговірливості Варфоломія", або щось більш серйозне.

Хтось жартома пише: "неправильно вчинив патріарх Варфоломій. Варто було взяти напій і передати його в лабораторію".

До речі, нещодавно грецький митрополит розкритикував РПЦ.

Також відома письменниця Євгенія Забужко висловилася в бік православних віруючих.

Нагадаємо, Тимчук розповів про плани РПЦ після отримання українською церквою Томосу про автокефалію.

Івана Купала. Традиції та обряди