ru ua

"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)

"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото) Колаж РБК-Україна

Родина покинула окупований півострів і почала говорити українською мовою

У мережі розповіли про сім'ю патріотів з окупованого Криму, які стали на захист України і почали говорити українською мовою. Подружжя було вимушене стати переселенцями. Про це написала українська письменниця Лариса Ніцой, яка познайомилася з кримчанкою в одному з парків Києва, на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Ідемо з моїм чоловіком у парк. Прогулюємося алейкою. Позаду з дитячим візочком під’їжджає жінка. Ми стаємо обабіч, щоб пропустити.

- Ні, ні, не пропускайте мене, - каже жінка, - Я до вас, пані Ларисо. Я вас читаю. Ви все правильно кажете. Я з Криму, переселенка", - передала письменниця діалог з перехожою.

"У жінки очі стають вологі: "Якби в Криму була українська мова, нічого б не сталося. Я знаю, що кажу. Я ж звідти". Уже і в мене очі на мокрому місці. Обнімаємося, знайомимося. Звати Оксана. Має дітей, чоловіка. Чоловік був на війні. Повернувся", — розповіла Ніцой.

"Він у мене агроном. Рослини захищав. Ніколи б не повірила, якби хто сказав, що ще й на війні буде людей захищати. Пішов добровольцем. А я стала рішуча. Все, ніякої толерантності. Досить. Або людською мовою зі мною розмовляйте, або мовчіть. Ми в сім’ї перейшли на українську. А кума моя, російськомовна, з якою ми душа в душу в Криму жили, не зрозуміла мене. Сказала, що я - хунта… Ми з Криму виїхали. Я б там не змогла…" - розповіла Оксана.

"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)

Фото: facebook.com/Лариса-Ніцой

Ніцой зазначила, що повернулася додому під враженням.

"Аж плакати хочеться. Від розчулення. Які у нас люди. Від їхньої теплої уваги. Я ж розумію, чому вони підходять до мене. Не тому, що я така крута, чи класна. Просто вони хочуть того ж самого, що і я. Люди хочуть української України. Вони відчувають, що українська Україна – це запорука безпеки і миру", - підкреслила письменниця.

Публікацію прокоментували в мережі:

"Знайома з Оксаною. Вона чудова людина. І вся сім'я прекрасна".

"Як приємно".

"Просто супер".

"Розчулили".

"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)

Скріншот поста (facebook.com/Лариса-Ніцой)

"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)"Кума сказала, що я хунта": мережу захопила історія патріотки з Криму (фото)

Скріншот коментарів (facebook.com/Лариса-Ніцой)

Нагадаємо, Лариса Ніцой запропонувала власну модель українізації.

До речі, Лариса Ніцой виступила за чистоту кольору українського прапора.

Раніше повідомлялося, що жителів Донбасу зворушливо привітали з Днем Незалежності.

29 серпня - День пам'яті загиблих за волю України (відео: STYLER.rbc.ua)