ru ua

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон"

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон" Команда КВН (фото: vk.com)

Гумористи у формі Міноборони РФ "шутілі шуткі" на фестивалі в Сочі

На фестивалі команд КВН "КиВиН 2018", який в ці дні проходить в Сочі, виступила команда "Минометное училище г. Херсон". При цьому всі члени команди були вбрані у форму Міноборони РФ.

Цей факт викликав обурення у багатьох користувачів соціальних мереж. Багато хто вважає, що виступ української команди в рамках пропагандистського заходу (в офіційній доповіді НАТО КВН визнається інструментом кремлівської пропаганди - Прим. ред.) неприпустимим.

Але не все так просто. Styler вирішив розібратися: чи дійсно українська команда була на фестивалі в Сочі.

"Перед вами команда КВН вищого військового мінометного розрахунково-піхотного училища артилерійського резерву імені генерала-лейтенанта Капустіна "Теракотова армія". Вища українська ліга - віце-чемпіони", - так представили себе зі сцени учасники команди.

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон"

Скріншот сайту (kvn.ru)

Як виявилося, ці жартівники з "Мінометного училища г. Херсон" абсолютно ніякого відношення до України не мають.

Відео з YouTube/MUFA

Склад цієї команди складається з російських акторів. Деякі з них встигли "засвітитися" на росТБ.

Зокрема, серед учасників - Рустам Хруст. Уродженець Нальчика
є одним з акторів дуету "Лена Кука". Відомий по участі в проекті "Comedy Баттл".

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон"

Рустам Хруст (фото: vk.com/rustam_lenakuka)

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон"

Рустам Хруст (фото: instagram.com/rustam_lenakuka)

Також у складі "Мінометного училища" брав участь стенд-ап комік з Саратова Гарік Оганісян. Не обійшлося і без учасників команди КВН "Иван да Мага" (Північно-Кавказький федеральний округ).

Крім того, у виступі "засвітився" Дмитро Кравченко - відеоблогер, який проводить огляди КВН та української "Ліги сміху". В одному з випусків, до речі, він назвав гумор команди "VIP Тернопіль" "тупим" і "жлобським".

Гумор "херсонців" сподобався багатьом. Але багатьом і не сподобався.

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон"

Скріншот коментарів (vk.com)

Те, що "Минометное училище г. Херсон" ніякого стосунку до України не має, у коментарі Styler підтвердив відомий український КВНщик, редактор порталу kvnua.net Артем Широкий.

"Так, це точно не українська команда. Там присутні учасники російського дуету "Лена Кука". Зараз на фестивалях і в лігах Росії українські команди практично не виступають в силу відомих усім причин. Звичайно, можливо, є поодинокі випадки, але мені про них невідомо. "ДНР" і "ЛНР", звичайно ж, представлені в Росії, але я б їх не відносив до українських команд", - сказав він.

"Український КВН значно віддалився від російського і має все менше спільного. Знову ж таки, у зв'язку з відомими подіями", - додав він.

Також ми скористалися можливістю й запитали Артема про стан КВН в Україні.

Зокрема, вирішили дізнатися: який стосунок до Міжнародного союзу КВН має регіональна ліга "Vostok.UA" (Харків).

Справа в тому, що всі офіційні ліги КВН діють з дозволу ТТО "АМиК" (російська компанія-організатор нового КВН, заснована Олександром Масляковим - Прим. ред.) Відповідно, організатори регіональних ліг в різних містах світу повинні віддавати частину зароблених грошей в головний офіс, що знаходиться в РФ і (як вже було сказано вище) є одним з головних оплотів кремлівської пропаганди.

"Vostok.UA" - єдина ліга "АМиК" в Україні. Але її взаємозв'язок з "АМиК" мені не особливо зрозумілий, треба питати у них. Адже в Сочі ніхто з команд від неї не поїхав. По ідеї, маючи статус "АМиК", треба йому робити відрахування грошові, але чи відбувається це у "Vostok.UA" - не в курсі", - розповів Широкий.

На момент публікації статті прес-служба "Vostok.UA" ще не дала нам коментар щодо співпраці ліги з "АМиК".

Цікаво, що донині є українські КВНщики, які не перестали їздити на популярний фестиваль в Сочі навіть після вторгнення россійських військ на Донбас.

"Більше того, особисто їх бачив на відео-фото з Сочі-2018. Один з головних редакторів "АМиК" - харків'янин Аркадій Дяченко, він же "Дід", як і раніше редагує аміковські ліги в Росії і сидить в першому ряду на сочинських прогонах", - сказав Артем.

Повернемося до виступу команди "Минометное училище г. Херсон" на фестивалі в Сочі. З якою метою гумористи вибрали саме таку назву - залишається загадкою.

Але правильно, напевно, написав у коментарях під відео виступу один з юзерів:

Жарт або провокація: російські КВНщики створили команду "Минометное училище г. Херсон"

Скріншот коментарів youtube.com)

Раніше экс-редактор КВН поскаржився на цензуру в Росії.