ua en ru

Львівські продавці розмовлятимуть виключно українською

Львівські продавці розмовлятимуть виключно українською Фото: Магазин (zt-dpss.gov)

У місті встановили нові правила обслуговування

У Львові міська рада зобов'язала всіх працівників сфери обслуговування користуватися виключно українською мовою. Інші мови дозволяється вживати тільки після прямої вимоги клієнта, повідомляє "Страна.ua".

Державною мовою повинні бути написані всі цінники, реклама, вивіски, афіші, меню тощо. Однак за необхідності вони можуть дублюватися іноземною.

Стежити за використанням української мови зобов'язали працівників "Муніципальної варти". За невиконання вказівки на підприємців можуть накладати штрафи.

Наголошується, що обов'язкове використання української мови у сфері обслуговування передбачено прийнятою 15 лютого постановою Львівської міськради.

Проект постанови був розроблений активістами Української галицької партії спільно з львівським активістом Святославом Літинським.

Нагадаємо, Літинський відомий судовими позовами на підприємців, які відмовляються надавати послуги державною мовою.

Згідно з документом, усі вивіски, плакати, афіші, повідомлення та цінники на території Львова мають бути виконані державною мовою. Якщо реклама виконана іноземною, поруч з її текстом повинен бути український переклад, який за розміром і змістом не може бути меншим від оригіналу (за винятком зареєстрованих логотипів і товарних знаків).

Ті ж правила стосуються меню, квитків і чеків.

"У Львові в усіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова. Виконавець послуг зобов'язаний поводитися і спілкуватися з споживачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта (споживача) у разі, якщо виконавець послуг ними володіє", – зазначено у тексті постанови.

За недотримання вимог передбачений штраф від 17 до 170 грн. Однак при повторному порушенні максимальна сума штрафу складе 459 грн.

Крім працівників "Муніципальної варти" право складати протоколи про адміністративне порушення за ст. 155 (порушення правил торгівлі та надання послуг) також мають працівники районних адміністрацій та комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління".

До речі, Емма Андієвська розповіла, як почала вчити українську мову.