ru ua

Могла б народити більше: у Рівненській області жінка народила 19-ту дитину

Могла б народити більше: у Рівненській області жінка народила 19-ту дитину Колаж РБК-Україна

Жінка розповіла про побутові труднощі, з якими стикається щодня

У Рівненській області 45-річна Світлана Ковалевич народила 19-ту дитину - вона стала самою багатодітною мамою області. Розповідь матері-героїні про побутові складнощі і плани на майбутнє опублікувало видання "Факты".

Новонародженого малюка назвали Назаром, він народився досить великим - його вага склала 3 кілограми 900 грамів, зріст - 62 сантиметри.

Найстаршому синові жінки 27 років, вона його народила, коли їй було 18. Світлана стверджує, що між її дітьми немає ні ревнощів, ні заздрості - вони в усьому допомагають один одному. Навіть наймолодша, півторарічна донька з нетерпінням чекала появи на світ братика і рветься допомагати його няньчити.

Могла б народити більше: у Рівненській області жінка народила 19-ту дитину

Світлана Ковалевич

У Світлани та її чоловіка Петра в сім'ї 11 дівчаток та 8 хлопчиків. Вона каже, що хотіла багато дітей, але ніколи не уявляла, що їх буде стільки. І вона, і її чоловік виховувалися в багатодітних сім'ях.

Тепер, коли жінці вже 45, вона каже, що стає складніше і народжувати, і доглядати за дитиною та іншими дітьми.

"Можна сказати, що вагітність - для мене справа звична. Хоча, звичайно, виносити першу дитину до 18 років та 19-го в 44 роки (я народила Назара за кілька днів до 45-річчя) - дві великі різниці. Мені вже важко, я втомлююся швидше", - розповідає багатодітна мама.

У матері її чоловіка, яка народила 15 дітей, вже 98 онуків. А в чотирьох старших дітей Світлани теж є діти - жінка є бабусею 13 онуків.

Жінка розповідає, що могла народити ще більше дітей - адже за ці роки були і невдалі вагітності - три рази завмирав плід, двічі під час пологів відкривалася кровотеча.

Могла б народити більше: у Рівненській області жінка народила 19-ту дитину

Сім'я Ковалевичів

Старші дівчатка допомагають по господарству - у сім'ї корова, свиня, кури. Вони живуть за рахунок господарства. Влітку чоловік і старші діти займаються сезонними роботами - збирають ягоди на продаж.

Світлана розповідає про те, що готувати доводиться постійно і в дуже великих обсягах. На обід вона варить відро борщу чи супу, який з'їдають за день. На зиму завжди заготовляють не менше 300 банок консервації і 70 мішків з картоплею.

Подружжя не виключає і появи на світ двадцятої дитини. Каже, що не можуть загадувати, але "як Бог дасть". Хоча здоров'я вже не те.

Світлана говорить, що після сюжетів на телебаченні про нашу родину, її почали впізнавати не тільки в пологовому будинку, куди вона навідується щорічно, але і на вулиці.

До речі, жінка, що побила дитину в Запорізькому ТЦ, виявилася відомим блогером, яка давала поради про виховання дітей.

Нагадаємо, у Львівській області оригінально повідомляють про народження дітей - про появу маленьких жителів міста сповіщають фанфари з вежі міської ратуші.

Раніше ми повідомляли про те, як вибрати безпечну іграшку для дитини - поради експертів.