ua en ru

Можуть напасти: Супрун розвіяла міф про паски безпеки

Можуть напасти: Супрун розвіяла міф про паски безпеки Фото: колаж РБК-Україна

В країнах ЄС повинні пристібатися всі пасажири авто

Виконувачка обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала українців завжди пристібатися ременем безпеки в автомобілі. Як йдеться у публікації в середу, 23 січня, на її сторінці в Facebook, це є здоровим бажанням захиститися, а не проявом недовіри до навичок водія.

Справа в тому, що одним із поширених аргументів не пристібатися є можливість вистрибнути з авта в разі небезпеки або нападу. Супрун розповіла, що часто спілкується з таксистами з приводу цього питання.

"До того ж, мало не кожен водій згадує “знайомого” чи “знайомого-знайомого”, який таким чином врятувався. Втім, ніхто не бачив і не знає таку людину особисто", - написала вона.

Супрун нагадала, що ефективність ременів безпеки науково доведена і ймовірність аварії в рази вище, ніж нападу з боку пасажира.

Існують норми (діють з 2001 року), які офіційно заохочують таку поведінку і дозволяють не пристібатися не тільки водіям таксі. У населених пунктах також це можуть не робити водії з інвалідністю, водії та пасажири швидкої і поліцейські. Інструктори водіння можутьвзагалі не використовувати ремінь безпеки, якщо за кермом учень.

Можуть напасти: Супрун розвіяла міф про паски безпеки

Ілюстративне фото (twitter.com KievVlast)

Супрун вважає, що ці переписані з радянських ПДР норми варто подивитися.

У країнах Євросоюзу усі пасажири автомобілів (включаючи пасажирів у таксі) повинні користуватися ременями безпеки, а таксі повинні бути ними оснащені. Але в деяких країнах також існують винятки щодо таксистів. Втім, провідні організації у сфері безпеки руху рекомендують вводити обов'язкове використання ременів для водіїв таксі.

"В ситуації з нашими таксі обурює наступне - бувають автомобілі, в яких ремінь безпеки демонтований або захований під сидіння. При цьому водій вважає себе правим і посилається на вищевказані правила", - написала Супрун і додала, що це позбавляє пасажирів можливості користуватися ременем взагалі, навіть якщо вони хочуть.

Можуть напасти: Супрун розвіяла міф про паски безпеки

Скрін: facebook.com/ulanasuprun

Користувачі мережі жваво відреагували на пост Супрун та навели приклади про важливість пристібатися зі свого життя:

"...Я знаю, кому ремені зберегли життя - це я. Коли нашу машину скинуло в кювет і вона зробила 1,5 оберти і приземлилася на дах - я отримала лише кілька синців, була міцно прив'язана до крісла. Всі в машині - теж";

"Дискусії не потрібні. Необхідні великі штрафи для всіх, хто нехтує цим правилом";

"Я багато разів відмовлялася сісти в таксі без пасків безпеки. Їду з сином, якого обов'язково пристегиваю, а таксисти відмовляють, кажучи, що це не обов'язково. Їм все одно на здоров'я пасажирів";

"Два рази не пощастило бути учасником серйозних ДТП, 1 раз подушки стріляли, другий немає - якщо б не ремені, були б серйозні травми голови і чорт знає чого ще, ремені рятують";

"За всю історію поїздок на таксі я бачила лише одного пристебнутого таксиста. Стандартні приводи не пристібатися: менти за це не штрафують, я їжджу акуратно, пристібатися небезпечно, якщо я вилечу в кювет і машина перевернеться. Бажання пасажира пристебнутися ззаду так само зустрічається з подивом: навіщо ззаду пристібатися?! У мене таке відчуття, що у цих людей досі немає інтернету, і вони далі баранки нічого не бачили... При наявності такої кількості доступної інформації залишатися неосвіченими - це катастрофа. Я, як і всі водії, побачила безліч аварій. І жахливо боляче бачити наслідки лобового зіткнення з пробитою головою лобовим склом на явно невеликій швидкості... Всі ці люди могли б вижити"...

Можуть напасти: Супрун розвіяла міф про паски безпеки

Скрін коментарів: facebook.com/ulanasuprun

Нагадаємо, що в Україні можуть ввести можливість здачі іспитів на водійські права без обов'язкового проходження курсів.

Як повідомлялося раніше, в. о. голови МОЗ Уляна Супрун розповіла, що в світі що стрімко зростає кількість випадків захворюваності на рак яєчок.

Також ми писали про те, що генетик та патофізіолог Віктор Досенко дав простий рецепт довголіття і міцного здоров'я.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна