Чотири простих кроки можуть допомогти спіймати злочинця
Відомий український адвокат дав батькам прості рекомендації про те, що їм потрібно робити, якщо вони виявлять у дитини в телефоні смертельну гру "Момо". Про це пише "Сьогодні".
Адвокат Михайло Гончаров пояснив, що з правової точки зору розсилка повідомлень небезпечного характеру потрапляє під статтю КК України.
"З правової точки зору розсилка небезпечного для життя підлітка спаму, підпадає під дію статті 120 (Доведення до самогубства) Кримінального кодексу України. Причому вчинення цього злочину щодо неповнолітнього є обтяжуючою обставиною і карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років", – зазначив адвокат.
Він розповів, що потрібно зробити батькам, якщо вони виявлять в телефоні або планшеті дитини сліди гри "Момо", а також будь-якої іншої схожої гри.
У першу чергу потрібно зафіксувати факт наявності повідомлень – зробити скріншоти і зафіксувати номери телефонів та час з'єднання.
"1. Зберегти або, наприклад, зробити скріншоти або сфотографувати переписку, яка велася невідомими з дитиною. Також важливо зафіксувати будь-яку інформацію з цього приводу: крім тексту повідомлень, важливо записати дати сполук, номери телефонів, найменування і картинки з фото абонентів, нехай навіть вигадані, які спілкувалися з дитиною", - рекомендує Гончаров.
Другим кроком батьків повинен стати візит з дитиною до лікаря-психіатра чи психолога.
"2. Звернутися на прийом до лікаря-психіатра або психолога для фіксації події, а також з метою виявлення можливих порушень психіки або відхилень після такого спілкування, постановки діагнозу. У лікаря обов'язково потрібно отримати довідку про результати візиту", - розповів фахівець.
Далі батькам потрібно звернутися в поліцію і написати заяву.
"3. Написати в територіальний відділ поліції заяву про скоєння злочину. Згідно статті 214 Кримінального процесуального кодексу України протягом 24 годин слідчий зобов'язаний внести інформацію в Єдиний реєстр досудових розслідувань про такий факт і почати розслідування", - радить адвокат.
Крім того, Гончаров рекомендує звернутися до слідчого із заявою визнати вас і дитину потерпілими.
"4. Звернутися після початку розслідування з заявою до слідчого про визнання вас і дитини потерпілими. Це дає право самостійно або із залученням адвоката як представника потерпілої сторони збирати докази, подавати клопотання, робити заяви, подавати скарги", - резюмує адвокат.
Правильні дії батьків призведуть до того, що буде розслідуватися факт спроби доведення до самогубства, а злочинців будуть шукати, щоб притягнути до кримінальної відповідальності.
Раніше ми писали про те, що психолог розповіла, як уберегти дітей від смертельної гри "МОМО".
А також повідомляли про те, що в мережі з'явилася нова смертельна гра для підлітків.
Відео: РБК-Україна