ru ua

"Моя дружина вся посивіла": доброволець розповів про жахи війни

"Моя дружина вся посивіла": доброволець розповів про жахи війни Фото: Колаж РБК-Україна

Смаїл Меметов згадав, як зустрів найстрашніший Новий рік на передовій

Боєць Смаїл Меметов, який пішов добровольцем служити у батальйон "Айдар", розповів вражаючу історію про те, як у 2014 році на передовій він зустрічав з побратимами Новий рік. Про цю подію військовослужбовець згадує з жахом, передає "РІА Мелітополь".

Смаїл Меметов розповів, як у 2014 році за 16 хвилин до півночі він зі своїми товаришами сів відзначати Новий рік. Бажання загадали гарне - перемогти. Тільки почали розбирати їжу, як раптом спрацювала рація - прорив з боку Гранітного і Тельманове. Військові зайняли позицію в западині, щоб не дати пройти піхоті. Начебто все пройшло успішно, вщухло, однак пізніше все повторилося.

"Через півгодини нас накрило "Градом", "Точка-У", "Васильком" (міномет 2Б9М). Я вперся головою у траншею і почав читати молитву. Поруч лежав молодий хлопчик Андрійко, йому було 22. Він запитав, що я роблю. На мою відповідь, що тут тільки молитва допоможе, він крикнув: "Та ладно!" і піднявся. В ту ж мить залишився без голови... В ту новорічну ніч загинув і командир нашого взводу. Я думав, що ми не вийдемо звідти", - розповідає військовослужбовець.

Тоді Меметов вирішив зателефонувати дружині і сказати, щоб вони з дітьми його не чекали. А після прогримів вибух і чоловіка відкинуло в бік. Боєць втратив свідомість, а дружина ще довго не могла прийти в себе.

"Дружина потім розповіла, що чула в трубку, як мені відчайдушно кричали побратими - я був без свідомості. Той бій скінчився тільки в 7 годин вечора 1 січня. В ту ніч моя дружина вся посивіла..." - не без смутку в голосі сказав доброволець.

Нагадаємо, що ветеран АТО розповів, чи буде мобілізація.

Ми писали, що юрист детально пояснив, як введення воєнного стану може вплинути на життя українців.

Раніше Росія атакувала і захопила кораблі ВМФ України біля Керченської протоки: всі подробиці.

Відео: Наші відважні дівчата в лавах української армії (video.rbc.ua)