Порушують імунну систему: популярні препарати від грипу та ГРВІ небезпечні

Середа 13 лютого 2019 16:00
Порушують імунну систему: популярні препарати від грипу та ГРВІ небезпечні
Колаж РБК-Україна

Часте застосування таких ліків може підвищити ризик розвитку раку

Популярні препарати від грипу та ГРВІ, які так широко рекламують, можуть бути небезпечними для пацієнтів і викликати порушення імунної системи. Про це розповів голова правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислав Онищенко в своєму блозі на сайті OBOZREVATEL.

Онищенко пояснив, що популярні препарати з інтерфероном, які часто прописують при різних простудних захворюваннях, можуть завдати серйозної шкоди організму людини, так як під час хвороби інтерферони (група білків, що бере участь в імунній системі організму) повинні вироблятися самостійно у відповідь на потрапляння в організм вірусу

"Серед відомих препаратів, які позиціонуються, як імуномодулятори та потужні індуктори інтерферону з противірусною дією числяться умифеновир ("Арбідол", "Иммустат"), тиролон ("Аміксин", "Лавомакс"), "Амізон", "Амізон Макс", инозинпаранобекс ("Гропринозін", "Изопринозин", "Неовір"), "Кагоцел" та інші", - перерахував Онищенко і попередив, що крім того, що ці препарати виробляють інтерферони, вони провокують гіпореактивність імунної системи. При цьому в інструкціях даних препаратів такі побічні ефекти не зазначаються.

"Це побічні, небезпечні для здоров'я порушення в структурі і функції імунної системи, які можуть призвести до зниження резистентності організму до інфекції, підвищення ризику онкологічних захворювань, розвитку аутоімунної патології", - пояснив фахівець.

Онищенко зазначив, що гипореактивность – це стан імунної системи, при якому вона перестає реагувати на потрапляння в організм антигенів, тому найголовніша небезпека таких препаратів полягає в тому, що імунітет людини починає працювати зі збоями.

Крім того, він вказав на ще один небезпечний побічний ефект – неспецифічні імуностимулюючі засоби здатні не лише впливати на інтерференогенез, але і викликати ріст клітин, які повинні бути в сплячому стані, що може призвести до розвитку раку.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні під заборону потрапили популярні ліки від кашлю.

А також розповідали про те, що названі способи, які допоможуть українцям заощадити на ліках.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся