Порушують імунну систему: популярні препарати від грипу та ГРВІ небезпечні
Часте застосування таких ліків може підвищити ризик розвитку раку
Популярні препарати від грипу та ГРВІ, які так широко рекламують, можуть бути небезпечними для пацієнтів і викликати порушення імунної системи. Про це розповів голова правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислав Онищенко в своєму блозі на сайті OBOZREVATEL.
Онищенко пояснив, що популярні препарати з інтерфероном, які часто прописують при різних простудних захворюваннях, можуть завдати серйозної шкоди організму людини, так як під час хвороби інтерферони (група білків, що бере участь в імунній системі організму) повинні вироблятися самостійно у відповідь на потрапляння в організм вірусу
"Серед відомих препаратів, які позиціонуються, як імуномодулятори та потужні індуктори інтерферону з противірусною дією числяться умифеновир ("Арбідол", "Иммустат"), тиролон ("Аміксин", "Лавомакс"), "Амізон", "Амізон Макс", инозинпаранобекс ("Гропринозін", "Изопринозин", "Неовір"), "Кагоцел" та інші", - перерахував Онищенко і попередив, що крім того, що ці препарати виробляють інтерферони, вони провокують гіпореактивність імунної системи. При цьому в інструкціях даних препаратів такі побічні ефекти не зазначаються.
"Це побічні, небезпечні для здоров'я порушення в структурі і функції імунної системи, які можуть призвести до зниження резистентності організму до інфекції, підвищення ризику онкологічних захворювань, розвитку аутоімунної патології", - пояснив фахівець.
Онищенко зазначив, що гипореактивность – це стан імунної системи, при якому вона перестає реагувати на потрапляння в організм антигенів, тому найголовніша небезпека таких препаратів полягає в тому, що імунітет людини починає працювати зі збоями.
Крім того, він вказав на ще один небезпечний побічний ефект – неспецифічні імуностимулюючі засоби здатні не лише впливати на інтерференогенез, але і викликати ріст клітин, які повинні бути в сплячому стані, що може призвести до розвитку раку.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні під заборону потрапили популярні ліки від кашлю.
А також розповідали про те, що названі способи, які допоможуть українцям заощадити на ліках.