"Не вмієш, не берись": учасник бійки журналістів через Сталіна розповів деталі

"Не вмієш, не берись": учасник бійки журналістів через Сталіна розповів деталі
Колаж РБК-Україна

Інцидент стався під час радіоефіру

Російський журналіст Максим Шевченко, який побився з колегою Миколою Сванідзе через спорту про роль Сталіна в історії, жалкує про події, але стверджує, що не він перший почав. Про це йдеться у його зверненні до YouTube.

"Ну що сказати... Я шкодую, що історичні дискусії, які насправді є політичними, призвели до рукоприкладства і бійку між двома загалом розумними і цікавими людьми. Ви самі бачите, не я це почав. Якщо ти погрожуєш вдарити, або не бий, або знай, що ти можеш отримати у відповідь, не прикриваючись ні радіоведучої, ні радіоефіром. Я ніколи нікому не погрожую, ніколи перший не починаю рукоприкладство, якщо мова не йде про принципові питання: образи честі жінок, захист дитини", - сказав він.

Шевченко зазначив, що, "ліберали заганяють нас (росіян – ред.) в безпросвітний морок своєю демагогією".

"Вони нав'язують нам релігійний підхід схожий среднивековому католицизму. Вони несуть марення про мільйони розстріляних, про те, що Сталін винен у загибелі радянських солдатів і багато іншого", - вважає Шевченко.

"Я вважаю позицію Сванідзе небезпечною, антидержавною та антипатріотичною і в якійсь мірі антилюдською", - підсумував він.

Відео: Звернення Максима Шевченка (youtube.com/Максим Шевченко)

У коментарі телеканалу "360" Максим Шевченко заявив, що він взагалі не бився.

"Була словесна дискусія. Я йому сказав: "Коля, ти плюешь на могили радянських солдатів". Він мені сказав: "Ти поддонок. Був би ти ближче, я б дав тобі по морді". Він пішов до мене, я встав, прибрав руки за спину. Він вдарив мене, після цього я, на інстинкті, йому відповів. Він полетів у кут. Не вмієш битися, не берись. Я не бився, я, чесно кажучи, не кулаком бив. Я розумів, що маю справу з інтелігентною людиною. Я просто дав ляпаса, у мене рука важче, ніж у нього, напевно", - сказав він

"Чи ти не погрожуй, не обнажай без потреби, є такий принцип лицарський. Є свідки. Після цього я сказав: "Коля, я вдарив тебе на один раз більше, я дуже шкодую. Я готовий взяти руки за спину, щоб ти вдарив мене по обличчю, щоб рахунок зрівнявся". Він спочатку хотів, а потім сказав: "Ну, за спину, так мені не треба", - додав Шевченко.

Нагадаємо, що в Росії журналісти побилися в прямому ефірі з-за Сталіна.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся