Рятувальники вважають найнебезпечнішими під час ракетних ударів панельні будинки. Найбільш захищені будівлі під час обстрілів - це монолітні.
Про це розповів заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк в ефірі єдиного телемарафону.
За словами фахівця, панельні будинки під час обстрілів і ракетних ударів складаються як карткові будиночки.
"Найбільші руйнування отримують панельні будинки, бо вони складаються, як карткові будиночки. Є випадки, коли під час обстрілу такого будинку люди виживали. Ці будинки, коли складаються, під ними залишається великий простір, і люди там можуть вижити.
Якщо це цегляний будинок, і пішов ракетний удар і будинок руйнується, то він розпадається на такі дрібні матеріали, що там вижити дуже важко", - пояснив Данилюк.
Він додав, що якщо людина не потрапила в епіцентр вибуху, а її просто придавило або заблокувало будівельними конструкціями, то можливі переломи, подряпини, струси головного мозку.
Данилюк зазначають, що під час загрози ракетного удару при повітряній тривозі потрібно ховатися лише в укриттях, які спеціально для цього створені.
"Якщо це населений пункт в сільській місцевості, то у людей є свої місцеві льохи, в яких теж можна сховатися", - підкреслив рятувальник.
Якщо ж поблизу зовсім немає приміщень, які годяться для укриття під час ракетного удару, то потрібно використовувати правило двох стін. Це значно збільшує шанси на життя.
"Якщо буде удар з боку фасадного будинку, то чим більше перегородок, тим більше шансів залишитися в живих. У панельних будинках я взагалі б не рекомендував залишатися, в монолітних будинках добре захищають ліфтові шахти, вони повністю з моноліту, залізобетонні. Але все-таки потрібно спускатися в укриття", - пояснив Данилюк.
Якщо обстріл вас застав на вулиці та сховатися ніде зовсім, то лижетеся на землю і закривайте голову руками.
Більшість снарядів і бомб вибухають у верхньому шарі грунту або асфальту і шматки розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.
Будь-яке укриття повинно знаходитися віддалено від споруд, які можуть обрушитися на Вас зверху або спалахнути.
Фахівці відзначають, що притулок на заводі, який знаходиться поблизу, більш надійно ніж в панельному багатоповерховому будинку.
Якщо ви опинилися у квартирі й загроза ракетного удару спрацювала, наприклад, вночі та поруч надійних бомбосховищ немає, то користуйтеся правилом двох стін.
Від небезпеки вас повинно відокремлювати дві стіни, поруч не повинно бути дзеркал і скла. Ховатися можна в місці, яке знаходиться за другою від фасаду опорною стіною.
Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Залишайтеся біля опорних стін і ваші шанси на виживання будуть набагато вище.
У будь-якому укритті має бути два виходи. Тому підвали або гаражі з одним виходом - це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками або ж він виявиться заблокований в результаті пожежі.
До речі, раніше ми розповідали про те, які будинки найміцніші і як можна зробити укриття більш надійним.
А ще ми писали про те, як виглядатимуть Укриття в школах.