ua en ru

"Немає команди – немає трансплантації": масове звільнення лікарів з ОХМАТДИТу загрожує здоров'ю дітей

"Немає команди – немає трансплантації": масове звільнення лікарів з ОХМАТДИТу загрожує здоров'ю дітей Колаж (РБК-Україна)

Відділення трансплантації кісткового мозку – єдине, де дітям роблять пересадку від частково сумісних донорів

В київській дитячій лікарні ОХМАТДИТ з відділення трансплантації кісткового мозку звільнилося шість лікарів в знак підтримки завідуючої центру дитячої онкогематології Світлани Донської і керівника відділення Олега Рижака, яких звинуватили в корупції і порушенні трудової дисципліни. Раніше адміністрація лікарні їх також звільнила. Про це повідомляє ТСН.

Це загрожує зупинкою процесу лікування онкохворих дітей, яким потрібна пересадка органів. Не підтримав подібну акцію тільки один лікар – Олександр Лисиця, який переживає за своїх пацієнтів і не може кинути їх.

Відділення трансплантації кісткового мозку було єдиним, де дітям робили пересадку від частково сумісних рідних донорів. Батьки дітей переживають, що ті можуть залишитися без необхідної медичної допомоги. "Восьмий день після трансплантації. Що буде далі з моєю дитиною?" – запитала одна з мам.

Відео: масове звільнення лікаря загрожує колапсом (youtube.com)

"Ми команда. Немає команди – немає трансплантації", - пояснила свій вчинок одна з колишніх лікарів. Адміністрація лікарні стверджує, що в ході перевірки було виявлено, що на два мільйони гривень закуповувалися комплекти для сепарації крові, які неможливо було використовувати з-за несправного обладнання.

Також мати сина, який проходив лікування в цій клініці, але два роки тому помер у реанімації, розповіла про те, що в лікарні з неї вимагали гроші за лікування, на яке пішло півмільйона гривень, а також в якості подяки лікаря. "Хімія наша, 127 тисяч. Ми продали все, що у нас було...Після хімії як подякувати треба? Не менше двох тисяч – це було нам сказано. Своєму лікарю і Рижаку давала", - повідомила Олеся.

На вирішення проблеми із звільненням лікарів і продовженням роботи є тиждень. Зараз ведуться переговори з українськими і європейськими лікарнями, щоб лікарі змогли дистанційно консультувати і в разі необхідності приїхати для допомоги.

Нагадаємо, в харківському відділенні "ОХМАТДИТу" нетвереза медсестра побила дитину, а потім посварилася з батьками та представниками поліції.

Раніше в Одеській області 15-річна вагітна школярка покінчила з собою.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Як розпізнати ознаки серцевого нападу і надати першу допомогу