ru ua

Незаконно? Через присвоєння Філарету звання Героя України спалахнув скандал

Незаконно? Через присвоєння Філарету звання Героя України спалахнув скандал Патріарх Філарет (фото: РБК-Україна)

Петро Порошенко нібито перевищив повноваження

8 січня президент України Петро Порошенко присвоїв патріарху Філарету звання Герой України. Але гаранта викрили нібито у протиправних діях. Зокрема, експерт з питань державної безпеки, генерал-майор юстиції Василь Вовк вважає, що президент не має права одноосібно приймати такі рішення.

Незаконно? Через присвоєння Філарету звання Героя України спалахнув скандал

Патріарх Філарет (фото: РБК-Україна)

У своєму блозі на "Цензор.НЕТ" екс-начальник головного слідчого управління СБУ написав текст під заголовком "На жаль, протиправно!", в якому зазначив, що відповідно до Статуту звання Герой України президент "не наділений правом самостійно приймати рішення про присвоєння звання" кому б то не було.

За словами Вовка, президент повинен спочатку отримати надання відповідних органів (Верховної Ради, Кабміну і так далі, їх вичерпний перелік наведено в Статуті) та нагородний лист установленого зразка.

Також він говорить, що висунення кандидатури до присвоєння звання Герой України здійснюється гласно за місцем роботи особи.

Незаконно? Через присвоєння Філарету звання Героя України спалахнув скандал

Петро Порошенко (фото: РБК-Україна)

У зв'язку з цим Вовк звернувся до Порошенка з пропозицією.

"До ранку оформити хоча б надання Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України, яка міститься у переліку уповноважених органів", - резюмував генерал-майор.

Нагадаємо, що український письменник Павло Бондаренко заявив, що в майбутньому президент Петро Порошенко повинен бути канонізований.