Користувачі мережі вважають, що позиція артиста - це "результат колоніального гніту Москви"
Українці не винні, що виросли в двомовній країні, а переучувати їх зараз немає сенсу. Таку думку в ефірі хард-ток-шоу DROZDOV висловив відомий співак, народний артист Павло Зібров.
За його словами, громадяни нашої держави добре розуміють і українську, і російську мови, а тому не треба робити з цієї теми проблему.
"Не потрібно робити в Україні проблем на фоні двомовності. Так людей виховала дійсність, нема змісту їх перенавчати. Попри все, вони залишилися жити у державі, нікуди не ділися. Російськомовні нормально сприймають україномовний матеріал і навпаки. Ніколи не було колотнеч на цьому фоні", - сказав він.
Зібров вважає, що якщо творчість є правдивою і подається професійно, то її можна співати будь-якою мовою.
"Коли ти йдеш до людей з відкритою душею, то мова значення не має. Щоправда, пригадую один кумедний випадок. Якось я виступав на шістдесятому дні народженні Івана Плюща. У залі сидів Кучма і тодішні парламентарі. Всі серйозні, вбрані в чорні костюми. Я заспівав "Хрещатик", який усім завжди подобався, а тоді для дружини Івана Плюща і ще кількох красунь виконав "Женщина любимая". Опісля виступу один поважний народний депутат звернувся до мене з критикою, мовляв, чому я не переклав пісню на українську? Ба, навіть більше! Він навіть показав, як на його погляд слід було б написати лірику", - розповів артист.
Відео з YouTube/Телеканал ZIK
Музикант також зізнався, що не може співати свої старі пісні в перекладі на іншу мову.
А ось користувачі мережі вважають, що "проблема двомовності" в Україні - це "результат колоніального гніту Москви".
"Двомовність у нас - це результат колоніального гніту Москви, це наш біль і проблема. Її потрібно виправляти поступово, заходами влади і суспільства, дати можливість всім українцям користуватися цим світовим дивом - нашою співучою чарівною мовою. Тоді тільки Україна стане українською", - написала одна з коментаторів.
Нагадаємо, що не так давно Зібров різко висловився щодо концертів Софії Ротару в РФ.
До речі, відомий письменник повідомив, що російська мова має стати культурною власністю України.