Накопичені запаси сипучих відходів використовують як добавки при виготовленні цементу та будівельного піску
В тимчасово окупованому РФ українському Криму в районі Керчі може різко погіршитися екологічна ситуація. Про це повідомив військовий і політичний журналіст, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеделльник, 28 січня.
Зазначається, що до ризику загострення екоситуації призвело розбирання підконтрольними Москві комерційними будівельними підприємствами сховища відходів металургійного виробництва, накопичених в результаті роботи Камиш-Бурунського залізорудного комбінату в контексті видобутку сипучих будматеріалів.
Тимчук зауважив, що створені на місці кримських озер Нижньо-Чербушское і Верхньо-Чербушское сховище відходів металургії - це гідротехнічні споруди, які містять токсичні речовини у вигляді частинок мелкодисперных.
"Вміст фосфору, хрому, ванадію і миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію у 30-150 разів, в залежності від місця забору проби", - йдеться у публікації.
В даний час накопичені запаси сипучих відходів використовуються як добавки при виготовленні цементу та будівельного піску.
Це може призвести до спалаху масових захворювань населення, а також загрожує флорі та фауні на сотні кілометрів від сховищ, шляхом поширення токсичних речовин морською водою вздовж узбережжя Чорного моря.
Скрін: facebook.com/dmitry.tymchuk
У коментарях до повідомлення користувачі мережі пишуть, що до того часу, як Україна поверне захоплений півострів, окупанти "все загадять".
Скрін коментарів: facebook.com/dmitry.tymchuk
Як повідомлялося, раніше журналіст Дмитро Тимчук повідомляв про те, що в мережі з'явилися попередження про те, що напередодні президентських виборів в Україні, готуються провокації, щоб очорнити нашу країну в очах світової громадськості. У Сирії помічені контейнери з нібито хімічною зброєю, на яких викарбувано Made in Ukrain.
Також ми писали, що кримський журналіст Олександр Дремлюгін розповів про те, що за останні 5 років Крим став виглядати набагато гірше, ніж при українській владі.
Нагадаємо, в жовтні 2018 року в Армянську в окупованому Криму після скасування режиму надзвичайної ситуації стався новий викид з заводу "Кримський титан".