ua en ru

Оксана Забужко позначила різницю між росіянами та українцями

Оксана Забужко позначила різницю між росіянами та українцями Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна, Віталій Носач)

Оксана Забужко розповіла, як би діяли українці на місці росіян і хто винен у дизінформації

У недавньому інтерв'ю для Styler відома українська письменниця Оксана Забужко висловила думку про те, що російські ЗМІ винні в дізінформаціі і підігріві конфлікту. Вона розповіла, як би вчинили українці на місці росіян.

В інтерв'ю письменниця розповіла, про те, як на Донбасі спрацювала "галузева профдеформація", чому український політикум повний фейків і "постановочных" псевдогероїв; чому багато людей в Україні все ще живуть на позначці "1978 го" і не знають, що сталося в українській культурі за останні кілька років, а АТО - це дійсно той "живий кордон", яким Україна вимушено компенсує відсутність делімітірованой, демаркованого і має укріпленої кордону з Росією.

Особливу увагу письменниця приділила нещодавній пожежі в Кемерово, яка сталася з вини недбалості адміністрації торгового центру "Зимова Вишня". Вона провела паралелі між сучасною свідомістю, менталітетом і готовністю боротися за своє українців з громадянами Росії на прикладі того, що сталося.

"Слава Богу, сьогодні українці вже не розуміють росіян, які можуть, як у Кемерово, стояти, дивитись, як їхні діти викидаються з вікон палаючого дому, і чекати, коли “начальство”, у вигляді пожежників чи президента, приїде і їх порятує, - замість самим гуртом вивалювати двері й рятувати дітей. А моє покоління ще в стані зрозуміти, якими “фільмами й мультфільмами” за кілька поколінь досягається такий результат - колективна безпорадність і страх відповідальності", - підкреслила вона.

Вона також додала про те, як росіяни здійснюють свій вибір і чим диктується їх поведінка.

"Не тільки українці - сьогодні все людство змушене жити в форматі "стопфейк". Все людство живе під загрозою бути поглинутим віртуальною реальністю: інформаційні технології відкрили шлях до нового тоталітаризму, до появи "гомо нонсапіенс". А Росія, як завжди у всьому злом, "попереду планети всієї". Там, де з'являється інтелектуально найгірша гидоту, завжди першої вдається Росія і каже "дайте я!" - підкреслила письменниця.

Нагадаємо, що Оксана Забужко розповіла де піднімається нова хвиля патріотизму.