ru ua

Помстилися за перехід до ПЦУ: прихильники РПЦ побили священика

Помстилися за перехід до ПЦУ: прихильники РПЦ побили священика Фото: колаж РБК-Україна

На священика ПЦУ напали представники Московського патріархату

У Закарпатській області було скоєно напад на священика української помісної церкви. Про це у вівторок, 26 лютого, повідомили в прес-службі місцевої єпархії ПЦУ.

Інцидент стався в селі Лазещина в Рахівському районі.

Троє чоловіків - прихильників Хустської єпархії РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського Патріархату) накинулися на протоієрея Анатолія Натолочного-благочинного Ясинського благочиння ПЦУ.

Зазначається, що в поліцію вже повідомили про напад.

Наразі всі деталі події з'ясовуються.

"Звертаємось до громадськості про максимальний розголос даного інциденту!" - йдеться у публікації Закарпатської єпархії ПЦУ.

Найімовірніше, зловмисники вирішили "відігратися" на священику після того, як в селищі Ясіня храм Різдва Пресвятої Богородиці перейшов під юрисдикцію ПЦУ.

Так, 24 лютого громада цього храму, незважаючи на протести приїжджих людей з інших московських парафій Закарпатської області, а саме з Лазещини, Чорної Тиси, Лопушанка тощо - вийшла зі складу Хустської єпархії Російської Православної Церкви (УПЦ МП) і приєдналася до Закарпатської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ).

Таке рішення підтримали 415 парафіян (125 висловилися проти).

При цьому священик УПЦ МП відмовився від переходу, тому єпископ Варсонофій видав указ про включення даної приходу до складу Закарпатської єпархії ПЦУ.

Помстилися за перехід до ПЦУ: прихильники РПЦ побили священика

Храм Різдва Пресвятої Богородиці у селищі Ясіня (фото: cerkva.uz.ua)

Як повідомлялося раніше, 11 лютого правоохоронці Житомирської області розпочали слідчі дії щодо порушення права громадян на віросповідання після того, як священики УПЦ Московського патріархату стали відсилати SMS із погрозами духовенству, яке перейшло до ПЦУ.

Також ми писали про те, що нещодавно у Волинській області в селі Жидичин стався конфлікт зі стріляниною навколо Свято-Миколаївського храму, громада якого нещодавно перейшла до ПЦУ. Так, настоятель храму УПЦ МП протоієрей Володимир Гелета відкрив вогонь з рушниці по людях - прихильників єдиної помісної автокефальної церкви.