ua en ru

Перерахунок пенсій в Україні: кому з українців не пощастить

Перерахунок пенсій в Україні: кому з українців не пощастить Колаж РБК-Україна

Українцям рекомендують переходити на "звичайні" пенсії

Українцям радять якомога швидше переходити на звичайні пенсії, оскільки в уряді не готують проектів з перерахунку пенсій держслужбовців, науковців та інших соцвиплат. Про це інформують аналітики, передає видання "Аіф".

Експерти стверджують, що населенню більше не вигідно отримувати пенсію, призначену за законом "Про державну службу", і тепер всім колишнім бюджетникам є сенс подумати про оформлення "звичайної" пенсії, що призначається за віком і стажем.

Причиною є те, що звичайні пенсії регулюються законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в який нещодавно вносилися правки, які передбачають підвищення пенсійних виплат.

До речі, в ході масового перерахунку пенсій у 2017 році, виплати були підвищені багатьом категоріям громадян, включаючи колишніх держслужбовців та науковців.

В органах пенсійного забезпечення перевіряли пенсійні справи та переводили на звичайну пенсію тих громадян, чиї виплати могли істотно зрости. Однак перевірки торкнулися не всіх пенсіонерів.

Згідно з українським законодавством регулюючі служби не мають права зменшувати пенсію українським громадянам, відповідно, перехід пенсіонерів на підвищений вид пенсій, для них також вигідний. При цьому, згідно з реформою уряду звичайні пенсії будуть рости й далі, а от щодо пенсій держслужбовців - невідомо.

Нагадаємо, що Кабмін України вирішив посилити перевірки соцвиплат і пенсій населення, згідно з якими пенсіонерів будуть позбавляти виплат за певних причин.

Ми писали, що українці можуть дізнатися розмір майбутньої пенсії. Крім того, можна подивитися свій трудовий стаж і відправити запит чи скаргу у своїй справі.

А також про те, що мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем зросла з 1 січня.