ua en ru

"Петляли атестацію": волонтер розкритикував реформу поліції

"Петляли атестацію": волонтер розкритикував реформу поліції Фото: Роман Синіцин (facebook.com-yana.slobodyanik777)

Він був членом однієї з атестаційних комісій при МВС

Відомий волонтер, блогер і громадський діяч Роман Синіцин розкритикував реформу правоохоронних органів. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Синіцин розповів, що близько 90% співробітників МВС, які були звільнені за результатами атестації, відновилися на роботі через суди з компенсацією коштів, які вони не отримували на момент звільнення. Наприклад, колишній співробітник спецпідрозділу "Беркут" Михайло Панасенко, який отримав поранення під будівлею суду, коли розглядалася справа мера Одеси Геннадія Труханова, "пропетлял" атестацію і знову потрапив на службу в МВС.

За словами волонтера, основна схема, за якою звільнені співробітники МВС відновлюються – це суди.

Синіцин був членом однієї з атестаційних комісій при МВС.

"Наказ про атестацію був прописаний таким чином. Я думаю, це було зроблено спеціально. Наказ писався в юридичному департаменті МВС людьми, які працювали ще раніше. З самого початку процесу атестації ми розуміли, що так може бути, але нас запевняли, що на суди будуть виділені великі ресурси на юристів - і все буде добре. Але коли почалися перші суди, ситуація стала зрозумілою. Адміністративні суди почали масово відновлювати співробітників, причому тих співробітників, щодо яких була суперечлива інформація в ЗМІ, інформація на поліграфі", - каже Роман.

За його словами, були випадки, коли людина на поліграфі зізнавався, що він отримував незаконну винагороду у розмірі декількох десятків тисяч доларів на місяць, фактично "кришував" наркотрафік в якомусь з регіонів, а його відновлює суду і не бере до уваги результати поліграфа.

"Потім це переросло в автоматичний процес відновлення. Якась здорова частина громадськості вийшла з цього процесу і радники Авакова – Володимир Філенко, Михайло Апостол, Іван Варченко – завершували атестацію, підбираючи собі в регіонах зручну громадськість. Це був "одобрямс", - каже блогер.

"Можна сказати, що атестація не відбулася. Ви ніколи не побачите точних цифр щодо кількості звільнених або відновлених після судів, тому що такі цифри будуть свідчити про повний провал. На нашу думку, а ми робили аналіз по деяких регіонах, в системі залишилося близько 95% співробітників. Це все фарс, а тим більше трата грошей американських платників податків. При цьому всьому, ми витратили навіть купу власних грошей, адже відрядження в регіони нам ніхто не оплачував. Все було на голому ентузіазмі", - додав він.

Волонтер висловив надію, що рано чи пізно система МВС буде реформуватися по-справжньому.

"А зараз система не змінилася. Деякі схеми не ламалися і продовжують працювати. Докорінно зламати хребет системі не вдалося, та ніхто цього і не дозволив. Системоутворюючі люди залишилися на своїх посадах, просто помінялися таблички на дверях кабінетів, підрозділи почали називатися по-іншому. От і все", - підсумував Роман.

Нагадаємо, що Роман Синіцин розповів про проблеми ветеранів АТО в мирному житті.