Хлопці скаржаться на відсутність реальної допомоги
Звільнені з полону Іван Тиренко і Олексій Канарський поскаржилися на відсутність підтримки від держави. Про це вони розповіли в інтерв'ю виданню "Оглядач".
Олексій каже, що, після звільнення, його забрали хлопці з "Азова", так як колишньому йому не було куди йти.
За словами звільнених з полону хлопців, вони живуть в хостелі, який оплачують волонтери.
Хлопці відповіли на питання про те, наскільки сильно відрізняється реальна допомога від тієї, що їм обіцяли чиновники.
"Настільки, що вони взагалі нічого не зробили з обіцяного. Ми робили самі навіть саме елементарні речі. Мені здається, що Зарецька (уповноважений президента з питань реабілітації учасників АТО) з таким відношенням сама нічого не хоче робити. Як вона це говорила? "Це у нас така реабілітація. Ви самі все повинні зробити", - сказав Іван.
Також Тиренко згадав про своє лікуванні у Феофанії.
"Курс лікування вже пройшов. Тільки не зовсім зрозуміло, що це був за курс. Я за них говорити не можу, але то ліки, що мені призначали, я не бачив. Мені ось зараз психолог задає питання: "Ти там "сибазон" пив?" А я навіть не знаю, що це таке. Я поскаржився, що у мене там тече (показуючи на бік). Але мені сказали, що все нормально, так і повинно бути", - сказав він.
Хлопці також поскаржилися на бюрократичну тяганину при оформленні нових документів.
"Ось я переселенець. Прийшов в паспортний стіл, а там мені сказали, що для того, щоб зробити паспорт, мені потрібна довідка переселенця, а для довідки переселенця мені потрібен паспорт. Замкнуте коло", - говорить Олексій.
Хлопці розповіли, що їм подарували на Новий рік від Адміністрації Президента.
"Адміністрація Президента "круті" нам подарунки на Новий рік подарувала - ананас. Ось два роки я сидів і мріяв про ананас. Краще б вже накинули по 500 гривень, щоб міг купити те, що я хочу. Може у мене алергія на нього?" – нарікає Іван.
Нагадаємо, що звільнений 27 грудня 2017 року з полону бойовиків Калін Олександр розповів, що через півтора місяці після звільнення не може позбутися звичок, придбаних в полоні.