Стало відомо, як будуть змінюватися ціни в Україні в березні
В Україні виплата субсдий готівкою стартує з 1 березня 2019 року. Пенсіонерам субсидії будуть видавати разом з пенсією, а інші будуть отримувати гроші в Ощадбанку. Також скоро буде проходити перерахунок пенсій, який затвердили в рамках пенсійної реформи в Україні. Оновлені пенсії отримають понад 10 мільйонів українців.
Але в березні також українців чекає деяке зростання цін. Що саме подорожчає? Як виявилося, багато чуток про значний стрибок цін виявилися неправдивими: за прогнозами експертів, поки не варто чекати великого зростання тарифів, цін на продукти або інші товари щоденного вжитку. Але в той же час деякого подорожчання все ж варто чекати.
Як раніше повідомляла консалтингова група "А-95", за лютий автомобільний газ подешевшав майже на гривню. Також в лютому гривня зміцнилася, а курс долара знизився.
За прогнозами А-95", у березні ціни на бензин і дизпаливо не зростуть, а от автогаз подорожчає.
Ціна на автогаз традиційно зростає з приходом весни, так як піддані впливу сезонності. За словами експертів "А-95", нинішня ціна на нього – занадто низька, і коштувати він має близько 13 гривень. Або – приблизно в два рази дешевше, ніж бензин.
У той же час в Нацбанку прогнозують, що бензин в Україні все-таки буде підвищуватися в ціні. Регулятор підрахував, що ціни на паливо будуть продовжувати рости, але поетапно: на 4-5% в рік, якщо акцизна політика не зміниться.
Хоча тут питання досить спірне: не можна сказати, що ціни на бензин зростуть різко, починаючи з березня 2019 року. Багато аналітиків сходяться на думці, що зростання цін буде невеликим і поетапним. Ціна на бензин буде змінюватися не відразу з 1 березня, а поступово протягом усього 2019-го року.
Також в Україні будуть підвищуватися ціни за інтернет. Так, про подорожчання деяких пакетів послуг оголосили раніше у компанії "Воля". Експерти прогнозують, що в березні ціни можуть підняти й інші провайдери. Підвищення цін пояснюють збільшенням собівартості послуг.
В Інтернет-асоціації України прогнозують, що в першому півріччі 2019-го у всіх операторів ціни зростуть приблизно на 25% в порівнянні з тими цінами, які були в минулому 2018-му році. Зокрема, тарифи у провайдерів можуть вирости через зростання інфляції та необхідність закупівлі трафіку і обладнання за валюту.
Тим часом, за даними Мінісоцполітики України, субсидії у грошовій формі у березні 2019-го року зможуть отримати близько 4 млн домогосподарств, яким субсидія була призначена на поточний опалювальний період. У середньому такі виплати складуть близько 1,5 тис. грн. Аналогічні виплати будуть в квітні (за березень) і травні (за квітень) 2019 року.
Також раніше з'явився прогноз про те, що буде з доларом навесні.
Відео: чи Можна економити на купівлі ліків? (video.rbc.ua)