Що буде з доларом навесні: з'явився прогноз

Середа 27 лютого 2019 16:13
Що буде з доларом навесні: з'явився прогноз
Фото: Курс долара в Україні (РБК-Україна)

Які фактори можуть вплинути на курс долара в Україні найближчим часом – у коментарі економіста

В останні дні лютого долар на міжбанку перебуває на рівні 26,8/27 гривень. За словами експертів, це свідчить про стабільність на валютному ринку.

Найближчим часом Україну і далі чекатиме більш-менш стабільний курс долара та євро без значних коливань і потрясінь. Такий прогноз у коментарі для Styler озвучив Володимир Дубровський, старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна, головний експерт групи "Податкова і бюджетна реформа" Реанімаційного Пакету Реформ. Експерт розповів, яким буде курс долара найближчим часом, в тому числі навесні.

"Я не відчуваю, що на валютному ринку найближчим часом відбудуться  якісь потрясіння. До виборів, зокрема, в Україну заходить традиційно багато готівки, яку обмінюють на гривні і роздають на виборчу кампанію. Це підтримує курс, і Нацбанк навіть зараз викуповує долари на міжбанку. Тому, я думаю, до виборів суттєвих потрясінь не слід чекати", - коментує економіст.

Проте, за його словами, ситуація на валютному ринку може змінитися у разі агресії Росії. Бо, наскільки відомо, поведінка цієї країни - непередбачувана.

Що буде з доларом навесні: з'явився прогнозФото: Обмін валют (РБК-Україна)

"Курс може змінитися у разі якихось форс-мажорних обставин. Бо ніхто не знає, чим закінчиться ця виборча кампанія, як вона буде розвиватися. Також невідомо, чого чекати від Росії. Такі речі завжди є фактором ризику", - звертає увагу експерт.

Далі все залежатиме від результатів виборів, додає він.

"Курс може змінюватися в залежності від того, хто буде перемагати – більш мирно чи менш мирно, від того, чи є кандидат передбачуваним або непередбачуваним. Але навіть якщо переможе непередбачуваний кандидат і будуть короткочасні потрясіння, у довгостроковому періоді, якщо не почнеться повномасштабна світова економічна криза, поки що гривні нічого страшного не загрожує", - прогнозує Володимир Дубровський.

Експерт сподівається, що принаймні до виборів навряд чи буде значна дестабілізація курсу.

"Я маю надію, що цього не станеться. Якщо тільки не буде якихось агресивних дій з боку Росії. Курсу долара шкодить нагнітання ситуації, паніка. Але приводів для паніки зараз немає. Фундаментально у нас поки все більш-менш гаразд", - підкреслює він.

Нагадаємо, Гройсман заявив про те, що перерахунок пенсій у 2019 році відтепер буде здійснюватися автоматично.

Крім того, в Україні нещодавно підвищилася пенсія для людей, які мають великий трудовий стаж.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся