ru ua

Підбурюють народ: у Вінниці та Чернівцях священики УПЦ МП влаштували пікети (відео)

Підбурюють народ: у Вінниці та Чернівцях священики УПЦ МП влаштували пікети (відео) Фото: скріншот (YouTube / ТСН)

Місцева влада підтримує парафію, яка самостійно приймає рішення про підпорядкованість церкві

Відео: YouTube / ТСН

У Вінниці біля будівлі міського суду священики РПЦ в Україні (колишньої УПЦ МП) влаштували пікет, яке назвали "молитовне стояння". Причиною акції стало їх невдоволення діями митрополита Вінницького і Барського Симеона, який у судовому порядку поновлюється на посаді керівника Вінницької єпархії. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Нагадаємо, що священик перейшов до новоствореної ПЦУ ще в середині грудня. Разом з ним - і парафія Спасо-Преображенського собору.

У відповідь синод РПЦ позбавив Симеона посади керівника єпархії. При цьому Вселенський патріарх Варфоломій звільнив священика від будь-якого покарання УПЦ МП.

Для того, щоб російська церква не відібрала собор, Симеон подав позов про юридичне поновлення на посаді.

А ось у Чернівцях їх колеги очолили мітинг вірян. Під будівлею РДА разом із паствою вимагали скасувати перехід храмів у ПЦУ.

Під будівлю прихильники МП з'їхалися з усієї області. Дехто добирався власним транспортом, але для більшості підготували автобуси, на яких ті організовано і приїхали.

Підбурюють народ: у Вінниці та Чернівцях священики УПЦ МП влаштували пікети (відео)

Скріншот

В Заставні віряни з молитвами рушили ходою до будівлі райдержадміністрації, під стінами якої розгорнули плакати та почали співати молитви і вимагати не віддавати українські храми МП в ПЦУ.

Переговорами з місцевою владою, які тривали під час мітингу, священики незадоволені.

У той же час, акція прихильників московського патріархату не знаходить підтримки у місцевих жителів.

"Те, що тут відбувається, нічого не дасть. Навпаки, посилиться протистояння, і я вважаю, що в цьому винні священики", - поділився думкою один з жителів.

"Всі батюшки приїхали і підбурюють народ один проти іншого. Не повинно цього бути", - обурюється жінка. У відповідь вона чує від віруючої УПЦ МП "Ви розкольники!"

Зазначимо, що чиновники кажуть - рішення про перехід храмів до єдиної української Помісної церкви належить громаді, і скасувати його не можна.

Як повідомлялося раніше, найближчим часом завершиться юридичне оформлення ПЦУ, зокрема, буде зареєстрований керівний орган - Київська митрополія.

Нагадаємо, Верховна Рада 17 січня ухвалила закон, який регулює питання переходу релігійних громад з однієї церкви в іншу. Щоб перехід відбувся, прихід церкви на загальних зборах повинен підтримати таке рішення не менш ніж двома третинами голосів від кворуму, який повинен бути прописаний в статуті кожної громади.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна