ua ru

Поїхав на заробітки у Німеччину: українець розповів, як ледь не позбувся ноги

Поїхав на заробітки у Німеччину: українець розповів, як ледь не позбувся ноги Колаж РБК-Україна

Замість грошей чоловік отримав травми

Відео: (YouTube/Сьогодні)

Житель Івано-Франківської області поїхав у Німеччину на будівництво, де планував офіційно працевлаштуватися. Однак замість цього отримав травму і вже більше місяця не може домогтися компенсацій. Про це розповів постраждалий, передає Сьогодні.

На роботу Володимира влаштували посередники. Вони обіцяли оформити страховку "заднім числом". В лікарню чоловік потрапив тільки на другий день після травми. "Рекрутери", яким він платив за послуги посередників, від працівника відхрестилися.

У Берліні він пропрацював лише кілька днів. Думав, що оформлений офіційно, проте дізнався, що нелегал, коли потрапив у лікарню. Нещасний випадок стався під час ремонту стелі, яка раптово провалилася. Тоді чоловік й впав з висоти чотирьох метрів.

Голова профспілки "Трудова солідарність" Віталій Махинько стверджує, що людина має отримати компенсацію від агентства, яке направило його працювати за кордон.

Також він додав: "Якщо профспілки піднімають галас через порушення прав працівників, а українські роботодавці б'ють на сполох - держава повинна зупинити трудову міграцію".

Вчора Федерація роботодавців України опублікувала маніфест. Пропонують зупинити відтік кадрів з України. Стратегічна мета до 2030 року - створити 2 мільйони нових робочих місць. Це звернення до влади підтримали також найбільші роботодавці України.

За словами підприємців, без допомоги держави міграцію українців на заробітки не зупинити. А через брак кадрів досягти економічного зростання в Україні буде складно.

Ми писали, як скоро в Україні буде можливий 4-денний робочий тиждень. Експерти твердять в один голос: при можливості працювати менше, люди почнуть працювати ефективніше і полюблять своє заняття сильніше.

Ми повідомляли, скільки українцю треба працювати на iPhone.

А також публікували, які плюси і мінуси несе в собі 4-денний робочий тиждень. До переваг даної системи відноситься більша кількість "вільного" часу.