Експерти пояснили, як буде діяти заборонний припис
В Україні набув чинності наказ про терміновий заборонний припис для тих, хто здійснює домашнє насильство. Що це значить, пояснює ТСН.
Згідно з новим наказом, тому, хто знущається над своїми близькими, можуть офіційно заборонити знаходитися в будинку чи квартирі строком на 10 днів. Такий припис – перший крок у боротьбі проти тих, хто чинить домашнє насильство.
Поліцейські тепер отримали інструмент, яким реально зможуть допомогти, коли їх викликають жертви побиття і приниження. Раніше, знущання в сім'ї каралися тільки штрафом, після якого агресор повертався і здійснював нове знущання над своїми близькими.
У поліції зазначають, що заборонний припис – це інструмент, який в першу чергу допоможе запобігти повторні випадки насильства.
Так як відповідний наказ вже вступив в силу, то поліцейським, які їдуть на виклик щодо сімейного насильства, будуть видавати спеціальні бланки. На скільки давати заборонний припис, і хто є агресором – вирішуватимуть самі поліцейські грунтуючись по ситуації. Максимальний термін заборони – 10 днів.
"Провівши оцінку ризиків, виносять терміновий заборонний припис. Це вирішує сам поліцейський, оцінюючи ситуацію, а також настання тяжких наслідків", - кажуть у поліції.
Скріншоти (YouTube/ТСН)
На підставі припису, кривдника можуть виселити з квартири терміном на 10 днів, а також застосувати заборону на наближення і спілкування.
Юристи пояснюють, що 10 днів повинно вистачити, щоб у суді вимагати обмежувальний припис на термін до 6 місяців. Однак, вони вбачають у самостійності поліцейських загрозу порушення прав і застерігають від того, що подібна практика може бути використана для порушення закону.
"Поки їм ніхто не зловживає, все це добре, але ніхто не виключає, що завтра, користуючись цим, може бути зловживання такими правами. Вас на 10 діб позбавили, через 10 днів ще на 10 діб, потім ще на 10, потім ви нібито власник квартири, а не можете потрапити, тому що якісь там поліцейські на вимогу іншої людини виписують вам ці заборони постійні", - говорить юрист.
В поліції обіцяють, що всі працівники пройдуть навчання, в якому їм пояснять, які ризики можуть бути від таких рішень. Список ознак, за якими агресора необхідно терміново ізолювати від жертви, зараз знаходиться вже в роботі. Крім того, поліцейські відзначають, що в першу чергу заборонний припис торкнеться тих, хто чинить насильство не в перший раз.
За 2018 рік було зафіксовано більше 80 тисяч звернень, з яких майже 50 тисяч були повторними.
У наступному році планується посилити покарання для тих, хто вчиняє насильство в сім'ї.
Відео: YouTube/ТСН
До речі, нагадаємо, раніше ми писали про те, що відомий актор з серіалу "Свати" побив свою дружину.
А також ми розповідали про те, що у Вінниці лікар-психіатр жорстоко покусав жінку.
Відео: РБК-Україна