ua en ru

Отримання з 24 років: як зміняться правила видачі водійських прав

Отримання з 24 років: як зміняться правила видачі водійських прав Нові правила отримання водійських прав в Україні (колаж РБК-Україна)

Нові правила отримання водійських прав будуть затверджені через місяць

Нові правила отримання водійських прав в Україні в 2019 році передбачають впровадження європейських стандартів видачі автомобільних прав. Відповідний законопроект вже розглядають в МВС і планують затвердити в кінці квітня. Про це інформує офіційний інтернет-ресурс Міністерства внутрішніх справ України.

Нещодавно Міністерство внутрішніх справ опублікувало на своєму сайті великий проект закону, який передбачає запровадження в Україні європейських стандартів видачі автомобільних прав. Через місяць на засіданні уряду закон повинні затвердити, а згодом – відправити на розгляд парламенту. У разі успішного прийняття депутатами в Україні почнуть по-новому видавати права.

Перш за все, МВС має намір істотно розширити перелік категорій водійських прав. Найбільше "дістанеться" мототехніці. Зараз у країні діють дві категорії: А1 (мопеди) та А (мотоцикли). Їм на зміну прийдуть відразу 4:

  • АМ – мопеди з мотором до 50 куб. см або 4 кВт (для електромопедів).
  • А1 – мотоцикли з мотором до 125 куб. см або 11 кВт.
  • А2 – мототехніка з співвідношенням маса/потужність не більше 0,2 кВт/кг
  • А – більш потужні мотоцикли.

Примітно, що на перші дві категорії, як і зараз, права можна буде отримати починаючи з 16 років. А ось А2 видадуть тільки 18-річним. За кермо справжнього мотоцикла допустять тільки людей старше 20 років. Необхідною умовою при цьому є 2-річний досвід управління подібною технікою. А от водіям автобусів і тягачів права і зовсім почнуть видавати з 24 років.

Крім усього іншого, зміниться термін дії виданих посвідчень. Зараз їх видають на 30 років. Ця цифра буде скорочена в 2 рази – до 15 років. Водії автобусів і вантажівок повинні будуть підтверджувати свої навички кожні 5 років.

Подорожчають і самі права як такі. Сьогодні при видачі документа водій зобов'язаний заплатити 245 гривень збору. За новим законом сума збільшується до половини прожиткового мінімуму. На кінець 2019 року - це буде еквівалентно 912 гривень.

Раніше ми писали, що штрафи українським автомобілістам підвищать в 10 разів.

Нагадаємо, МВС розглядає можливість отримання прав без спеціальних курсів.