19 липня православні відзначають день відлюдника і послідовника Антонія Великого - Сисоя Великого.
У матеріалі Styler читайте, що можна і не можна робити в цей день, прикмети, хто іменинник.
Святий Сисой народився в 5 столітті і був корінним єгиптянином (коптом). Він жив у печері в єгипетській пустелі, де до нього проживав Антоній Великий. За час його перебування в печері Сисой досяг духовної чистоти, і за це Господь нагородив його даром чудотворення.
Сисой вірив у милосердя Господа і навчав учнів смирення. Він вважав, що щире покаяння людини Всевишній приймає протягом трьох днів.
Якщо помолитися святому в цей день, він допомагає віруючим знайти гармонію з собою, приборкати тілесні пристрасті і стати більш продуктивними в роботі. Служителі церкви кажуть, що звертатися в молитві до Святого можна з будь-якими благими і чистими намірами.
У Сисоєв день особливо важливо перепочити і наповнити себе силами перед майбутньою насиченою роботою в полі і на городі. Наші предки вірили, що роса надавала людині здоров'я, робила його бадьорим і витривалим. Дівчата вмивалися їй, щоб бути красивими.
У народі 19 липня заведено чистити льохи, готувати їх до першого врожаю. Будинок у фольклорі завжди був особливим місцем. Люди вірили, що в хаті живуть не тільки добрі, а й злі духи. У Сисоєв день в льох міг заходити тільки господар будинку, тому що злий дух підполяник може сильно налякати інших членів сім'ї. Він живе в погребі або підпіллі, нікуди звідти не виходить, вороже ставиться до людей. За повір'ями, якщо спуститися в підпілля на три ступені і подивитися собі між ніг, можна його побачити.
У Сисоєв день заведено збирати чорну смородину.
День ангела сьогодні святкують: Анатолій, Антон, Архип, Василь, Віктор, Анатолій, Віктор, Гліб, Уляна, Юлія, Олександр, Андрій, Валентин, Федір.
Нагадаємо, раніше в ПЦУ розповіли, які в липні особи дати і свята в православному календарі.
А також перед цим ми писали, за що треба молитися кожен день цього місяця.